Keystone logo

1 Yüksek Lisans programlar içinde Sahne Sanatları Müzikoloji Erken Müzik içinde Varşova, Polonya için 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Polonya
  • Sahne Sanatları
  • Müzikoloji
  • Erken Müzik
  • Varşova
Çalışma alanları
  • Sahne Sanatları (1)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Popular study format

Popular education type

Yüksek Lisans programlar içinde Sahne Sanatları Müzikoloji Erken Müzik

Varşova sermaye ve Polonya'nın en büyük şehri önemli bir turistik, ekonomik merkezi ve eğitim merkezi olduğuna inanılıyor. Kentin doğal güzellikleri ile dolu ve doğa severler için ideal bir eğitim merkezidir edilir. Ayrıca yüksek öğrenim çeşitli alanlarda derece sunuyoruz kurumlar vardır.

Erken Müzik nedir?
Erken müzik genellikle Batı klasik müziğinin ortaçağ, Rönesans ve Barok dönemlerinde bestelenmiş müziği ifade eder. Erken müzik, akademik olarak müzik tarihi olarak incelenebilir veya tarihsel olarak bilgilendirilmiş performans (HIP) adı verilen bir teknik kullanılarak icra edilebilir. HIP, dönem enstrümanları ve teknikleri kullanılarak klasik müzik icra etme pratiğidir.

Early Music'te hangi kariyerler mevcuttur?
Genellikle erken müzik şemsiyesi altına giren birkaç farklı iş türü vardır. Birincisi icracınınkidir. İlk müzik sanatçıları, belirli zaman dilimlerinden klasik parçaları çalmak için lavta veya klavsen gibi dönem enstrümanlarını kullanabilirler. Erken dönem müzik öğrencilerinin sürdürebilecekleri ikinci kariyer, belirli bir dönemin müziğini, enstrümanlarını ve tarihini keşfedecekleri araştırmacı veya akademisyen olmaktır. Erken müzik araştırmaları genellikle eski el yazmalarını, resimleri ve diğer birincil kaynakları bulmayı ve incelemeyi içerir. Üçüncü tür iş, eğitimcinin işidir. Eğitimciler, okul veya üniversite gibi resmi bir ortamda veya gayri resmi olarak dersler ve atölye çalışmaları aracılığıyla başkalarına erken dönem müziği hakkında bilgi verir. Erken müzik, yeni araştırmalar ortaya çıktıkça ve yeni teknolojiler geliştirildikçe sürekli gelişen bir alandır. Bu, bu tür müzikle ilgilenenler için her zaman yeni fırsatların olduğu anlamına gelir.

Early Music'te hangi dereceler sunuluyor?
Erken müzikte alınabilecek birkaç farklı derece vardır. Performans dereceleri genellikle müzik konservatuarlarında veya daha büyük bir üniversitenin müzik okulunda sunulur. Bunlar genellikle Lisans veya Sanat Yüksek Lisansı gibi sanat dereceleridir. Erken müzik, bir kolejde veya üniversitede tarih, antropoloji veya sosyoloji gibi akademik bir konu olarak da incelenebilir. Erken müzik dereceleri lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde mevcuttur.

Early Music derecem sırasında ne çalışacağım?
Erken bir müzik derecesi sırasında, öğrenciler müzik, enstrümanlar ve belirli bir dönemin tarihi ile ilgili çeşitli konuları inceleyeceklerdir. Bu, müzik teorisinden performans pratiğine ve tarihsel araştırmaya kadar her şeyi içerebilir. Sunulan kesin kurslar, okula ve takip ettiğiniz derece türüne bağlı olarak değişecektir. Bununla birlikte, tüm erken dönem müzik dereceleri, size kendi alanında kariyer yapmak için gerekli bilgi ve becerileri verecektir.

Birçok AB ülkesinde olduğu gibi, Polonya AB öğrencilere ucuz, hatta ücretsiz eğitim sunuyor. Aday öğrenciler seçtikleri Lehçe kuruma doğrudan başvurmaları gerekir. Örneğin Varşova Üniversitesi, kendi İngilizce dil kursları için £ 1.300 Yıl başına £ 2,500 ücretleri.

MA, tarih, iletişim, felsefe, teoloji veya İngilizce gibi beşeri bilimler veya güzel sanatlar üzerine eğitim veren bir programı tamamlayan öğrencilere verilen bir yüksek lisans derecesidir. Sosyal Bilimler yüksek lisans derecesi genelde dersleri, araştırma tezini ve yazılı sınavları içermektedir.