Keystone logo

15 Yüksek Lisans programlar içinde Beşeri Bilimler Tarih Eski Çağ Tarihi 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Beşeri Bilimler
  • Tarih
  • Eski Çağ Tarihi
Çalışma alanları
  • Beşeri Bilimler (15)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Beşeri Bilimler Tarih Eski Çağ Tarihi

Bir master of Arts derecesi, genellikle MA olarak anılacaktır, birçok çalışma alanından birinde yoğun dersler tamamladıktan sonra kazanılabilir. Bu derece derecesi genellikle beşeri bilimler etrafında toplanmıştır.

Antik Tarihte Yüksek Lisans Nedir? Eskiçağ Tarihinde Yüksek Lisans Sanat Kazanmak, antik dünyanın bir ya da daha çok yönünü yoğun bir şekilde inceleyen ve özellikle eski uygarlıklara bakan dersleri alabilir. Belirli bir bölgeye, ülkeye veya kültüre odaklanmayı veya eski sanat gibi bir kategoriye odaklanmayı seçebilirsiniz. Ayrıca, dünyanın dört bir yanından eski tarihe bakan daha geniş kapsamlı dersler de olabilir.

Eski tarih dersleri almak size günümüzde daha iyi kararlar vermenize yardımcı olarak tarihi düşünmeyi ve öğreneceğinizi öğrete- bilir. Ayrıca, daha iyi bir araştırmacı olmanıza yardımcı olan metodolojileri öğrenebilir ve bilgiyi nasıl net bir şekilde sunacağınızı öğrenebilirsiniz.

Kurslarınızı nereye götürdüğünüze bağlı olarak, Eski Tarih'te yüksek lisans kazanma maliyeti farklı olabilir. Size en uygun olanı görmek için okuldan okula fiyat seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

Eski tarihte dereceye sahip mezunlar için olan kariyer, araştırma ve eğitime çok fazla odaklanabilir. Örneğin, bir yüksek lisans derecesi ile, antik bir profesör olma ve üniversite düzeyinde öğretim fırsatı bulabilirsin. Ayrıca, orta öğretime ve ilköğretime tarih öğretebilirsiniz. Bir kariyerine tarihi bir araştırmacı olarak bakabilir ve müze veya diğer tarihi kurumlar için çalışabilirsiniz. Tarihi bir kütüphaneci ya da eski dilde tercüman olarak çalışma fırsatı da olabilir.

Hem online hem de fiziksel bir okulda derece kazanmak için birçok seçenek olabilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.