Keystone logo

3 Yüksek Lisans programlar içinde Diller İngilizce ESL 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Diller
  • İngilizce
  • ESL
Çalışma alanları
  • Diller (3)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Diller İngilizce ESL

Sanat Yüksek Lisansına doğru çalışmak, bir lisans eğitimi tamamlayan herkes için mantıklı bir adımdır. Bu ayrım, mezunlarını kendi çalışma alanlarında lider olarak görür ve genellikle hem kişisel hem de mesleki fırsatları ortaya çıkarır.

Öğrenciler, ESL'deki MA nedir? İkinci Dil Programı olarak İngilizce, akademisyenleri mesleki İngilizce eğitmenlerine dönüştürmeye yardımcı olmak için lisans eğitimi üzerine kuruludur. Genellikle, kurs, lisansüstü öğrencilere öğrencinin yeterliliğini ve pedagojik ihtiyaçlarını nasıl değerlendireceğini öğretir. Ayrıca, programa katılımcıları İngilizce yazma, konuşma ve anlama konularında olumlu sonuçlar doğuran en iyi yöntemler konusunda eğitir. Katılımcılar, kültürel ve dilsel farklılıkları olan öğrencilerle nasıl ilişki kuracaklarını öğrenmeyi beklemelidir. Ayrıca, gerçek dünyadaki bir sınıf ortamına sokmak için tasarlanmış bir pratik kaptanını da anlamayı planlayabilirler.

ESL'de yüksek lisansa devam edenler genellikle mesleki kariyerlerinde başarılı olmak için gerekli çeşitli becerileri öğrenirler. Özellikle, katılımcılar öğretim teknikleri edinir, eleştirel düşünme becerileri geliştirir ve aktif okuma yeteneklerini geliştirir. Bu yeterlilikler genellikle kişisel hayatlarında da günlük görevleri yerine getirmelerine yardımcı olurlar.

ESL'de yüksek lisans derecesi elde etme maliyeti büyük ölçüde okulun durumuna bağlıdır. Yaşam maliyeti ve programın uzunluğu gibi faktörler bir öğrencinin bütçesini de etkiliyor. Bu nedenle, akademisyenler spesifik maliyetler hakkında sormak için çoğu zaman muhtemel okullarla bağlantı kurmayı tercih etmektedirler.

Dünyanın dört bir yanındaki insanlar İngilizce öğrenmek isterler, ESL'de yüksek lisans kazananlar genellikle yüksek derecede istihdam edilebilir. Ayrıca, lisans derecesine sahip olanlardan daha çok kazandıkları yüksek lisans sahipleri ile rekabetçi maaşlar alıyorlar. Bir sınıfta çalışmak MA mezunlarının mantıklı kariyer yoluyken bazıları iş dünyasında veya devlet sektöründe çalışmayı tercih ederler. Bazı mezunlar aynı zamanda gelecek doktora öğrencilerine ikinci dil olarak İngilizce almayı düşünen öğrencileri eğitmeyi tercih ederek doktora derecelerine devam etmeye karar verirler.

ESL'de yüksek lisans öğrenmek isteyen öğrencilerin çeşitli seçenekleri vardır. Geleneksel sınıflar ve çevrimiçi portallar, öğrencilerin her zamankinden daha hızlı derece kazandıkalarına yardımcı olur. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.