Keystone logo

60 Yüksek Lisans programlar içinde Sosyal Bilimler Geliştirme Çalışmaları 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Sosyal Bilimler
  • Geliştirme Çalışmaları
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (60)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Sosyal Bilimler Geliştirme Çalışmaları

Kalkınma çalışmaları, yoksulluk ve ekonomik eşitsizlik konularını ele almak için sosyal bilimler ve uluslararası ilişkileri harmanlar. İleri derecede öğrenciler, bu eşitsizliklerle ilgili sorunları hafifletmek için harekete geçen kariyerler için öğrencileri hazırlar.

&nbsp

Kalkınma Çalışmaları Yüksek Lisans Programı nedir? Kalkınma çalışmaları alanında, ilerlemenin karmaşık unsurlarını anlamak için çeşitli disiplinler bulunmaktadır. Öğrenciler ekonomi, antropoloji, ekoloji ve siyasal sosyolojiyi ustalıkla ele alacak ve kalkınma süreçlerini küresel, bölgesel ve yerel seviyelerde çalışacaklardır. Programların değerlendirilmesi, tasarlanması ve yönetimi için araç ve araçların tartışılması, mezunları kültürel gelişmelerde öncü rol üstlenmeye hazırlar. Kurslar, başarılı adayların değişimi kolaylaştırmak için iletişim, ağ oluşturma ve savunuculuk konularını vurgular. Uzmanlık alanları ekonomi, siyaset, çatışma ve sosyoloji ile ilgili olduğu için geliştirilir. Birçok programda yabancı staj önerilir ve staj zorunludur. Yüksek lisans tezi sık sık gereklidir.

&nbsp

Bu dersin avantajları hem kişisel, hem de küresel ölçekte. Bireyler, kültürel çeşitliliğin daha iyi değerlendirilmesini kazanır ve kişilerarası ilişkileri geliştirmeye yönelik beceriler geliştirir. Depresyona maruz kalmış alanlar büyüme yaşadıklarında dünyada yapılan katkılardan faydalanılmaktadır.

&nbsp

Bu alanı takip etme maliyeti, okula, yere ve ders gerekliliklerine göre değişir. Daha önce ilgili eğitim veya tecrübeye sahip olan adaylar, ileri seviyedeki statüye sahip olabilirler. Öğrenciler, arzularını ve çıkarlarını en iyi yerine getiren seçim için olasılıklarını araştırmalıdır.

&nbsp

Sahadaki meslekler global veya yerel olabilir. Potansiyel işverenler hükümetleri, yardım organizasyonlarını, uluslararası kurumları ve kalkınma ajanslarını içerir. Araştırmacıların eğitim, kurumsal ve hükümet ortamlarında ihtiyaçları vardır. Mezunlar, kariyer için program ve finansal analistler, ekonomistler ve politika yapıcılar olarak donatılmıştır. Fırsatlar uluslararası ticarette ve finansta da mevcuttur. Uzmanlar ayrıca gelişmekte olan ülkelerde de çalışabilirler.

&nbsp

Geliştirme çalışmalarında ileri derecede bir araştırma, küresel ölçekte bir araya sahiptir ve depresif bölgelerdeki yaşam koşullarını iyileştirme olanağı sağlamaktadır. Bu ödüllendirici alanda kariyerinize başlamak için, aşağıdaki programınızı arayın ve doğrudan başvuru formunu doldurarak seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.