Keystone logo

7 Yüksek Lisans programlar içinde Diller İbranice 2024

filtreler

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Diller
 • İbranice
Çalışma alanları
 • Diller (7)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Yüksek Lisans programlar içinde Diller İbranice

  Bir yüksek lisans veya yüksek lisans derecesi genellikle, genellikle beşeri bilimler veya sosyal bilimler alanında, belirli bir alanda ileri çalışmadan sonra verilir. Mezun olmak için bir tez gerektirebilir veya olmayabilir ve tamamlanma süresi tipik olarak bir ila iki yıl arasındadır.

  İbranicede MA nedir? İbranice'de bir yüksek lisans derecesi, tipik olarak, öğrenciye sadece söz konusu dilde yazılı ve sözlü iletişimde ileri düzeyde yetenek kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda yaydığı kültürün daha fazla arka planını da sağlar. Bu, genel olarak Yahudilik ve halkının tarihini, edebiyatını, felsefesini ve dinini, aynı zamanda Orta Çağlar gibi yaşadıkları çeşitli zaman dönemlerini incelemeyi içerebilir. Genel dilbilim de dersin bir parçası olabilir.

  Herhangi bir dili derinlemesine incelemek, genel olarak iletişim becerilerini geliştirebilir, bu da herhangi bir kariyer ve kişisel ilişki için yararlı olabilir. Bu derece, bir mezunu çok kültürlü bir organizasyonda veya denizaşırı ülkelerde çalışmak için daha büyük bir kültürel anlayış seviyesine ulaştırabilir. Ayrıca kişinin zihinsel esnekliğini artırabilir, işte ve işte daha hızlı karar vermeyi sağlar.

  Bir Master of Arts programından diğerine, sunulan dersler, dereceye ulaşma zamanı ve maliyetleri de dahil olmak üzere, çoğu zaman bir çeşit varyasyon vardır. Her ücretin göz önünde bulundurulduğu programları karşılaştırırken, sadece birim maliyet sınıfını değil, her zaman emin olun.

  İbranice yüksek lisans derecesi olan biri için mümkün olan birçok kariyer çevirmen, tercüman, araştırmacı veya kütüphaneci içerir. Bu tür pozisyonlar için işe alınabilecek şirket türleri arasında çok uluslu bölümlere sahip şirketler, uluslararası ilişkilere odaklanan hukuk firmaları ve üniversiteler bulunmaktadır. Rampbin alanına çağıranlar da bunu yararlı bir derece bulabilirler.

  İster çevrimiçi çalışmanın esnekliğini ister kampüste çalışmanın etkileşimini tercih edin, genellikle dünya çapında sunulan Sanat Ustaları programları vardır. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.