Keystone logo

16 Yüksek Lisans programlar içinde Beşeri Bilimler Tarih Kültürel Tarih 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Beşeri Bilimler
  • Tarih
  • Kültürel Tarih
Çalışma alanları
  • Beşeri Bilimler (16)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Beşeri Bilimler Tarih Kültürel Tarih

Yüksek Lisans veya Yüksek Lisans, odaklanmış bir ders gerektiren yüksek lisans derecesidir ve genellikle bir tez başarısını tamamlayan bir etkinlik olarak gerektirir. Birçok yüksek lisans derecesi bitirmek için bir yıl veya daha fazla zaman alır.

Kültür Tarihi'nde Yüksek Lisans Nedir? Bu yüksek lisans, kültürel gelenekleri keşfetmek ve daha iyi anlamak için tarih ve antropoloji çalışmalarını birleştiriyor. Hedef genellikle tarihi olayların kültürel anlayışını yaratmak ya da yeniden yaratmaktır. Bu Yüksek Lisans programına devam etmeyi seçerseniz, tarihi ve tarihi deneyimi antropolojik bir anlayışa odaklamayı planlamalısınız. Bu derece, büyük olasılıkla yalnızca tarih değil, çağdaş kültürel uygulamaları anlamanıza yardımcı olacaktır.

Kültür Tarihi'nde yüksek lisans yaparak, yalnızca konunun anlaşılmasını değil aynı zamanda eleştirel düşünme becerilerinizi, yazma becerilerinizi ve genel olarak insanların ilişkilerini anlama ve analiz etme becerinizi geliştirmeyi beklemelisin. Bu beceriler, hayatın tamamında başarılı olmanıza yardımcı olabilir ve muhtemelen birçok kariyere devredilebilir.

Herhangi bir derecede olduğu gibi, Kültür Tarihi'nde Yüksek Lisans için maliyet okullar arasında değişebilir. Herhangi bir programı araştırırken, en güncel öğrenim ücreti hakkında bilgi edinmek için doğrudan okulla iletişime geçin.

Kültür Tarihi'nde yüksek lisans yaparak, eğitimde, muhtemelen yüksek öğretime devam etmeyi bekleyebilirsiniz. Kültür Tarihi'nde yüksek lisans, kültürel tarihte veya ilgili alanda doktora gibi daha gelişmiş bir dereceye doğru güçlü bir yapı taşı olabilir. Bu MA'lı bireyler genellikle araştırma antropologları veya sosyal bilimlerin diğer alanlarındaki araştırmacılar olarak çalışırlar. Ayrıca bir sosyal hizmet uzmanı veya eğitimci olarak kariyer yapmaya devam edebilirsiniz.

Kültürel Tarih programlarında hem geleneksel kurumlarda hem de çevrimiçi birçok MA bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza en uygun programı seçmeden önce birkaç programı araştırmalısınız. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.