Keystone logo

8 Yüksek Lisans programlar içinde Kentsel Planlama 2024

filtreler

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Mimarlık Çalışmaları
 • Kentsel Planlama
Çalışma alanları
 • Mimarlık Çalışmaları (8)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Yüksek Lisans programlar içinde Kentsel Planlama

  Master of Arts, kursiyerleri, beşeri bilimler ve güzel sanatlar da dahil olmak üzere çeşitli konsantrasyonlarda tamamlayan öğrencilere verilir. Bir ön koşul olarak, öğrencilerin önce lisans derecesi kazanmaları gerekir. Bir kez MA kazanırlarsa, yüksek öğretime devam edebilir veya işgücüne katılabilirler.

  Kentsel Planlamada Yüksek Lisans Nedir? Kentsel planlamada bir yüksek lisans derecesi elde etmek için öğrenciler, dünya çapında kentsel alanlarda ulaşım, suç, eğitim ve çevre hakkında bilgi sahibi olmayı gerektirir. Zorunlu dersler politika, finans ve yönetim içerir. Öğrenciler, ekonomik kalkınma ve konutun arkasındaki teori ve politikalar, kentlerin daha çevre dostu olma ihtiyacı veya uluslararası düzeyde kalkınma planlaması hakkında bilgi almayı seçebilir. Mikroekonomi, istatistiksel yöntemler, politika analizi ve mali yönetim de müfredatın bir parçasıdır.

  Kent Planlama Sanatları Yüksek Lisansı, bireylere çok çeşitli becerileri öğretir. Öğrenciler genellikle hukuk ve mevzuat, analitik araştırma, mesleki rapor sunumu, finans ve politika geliştirme ve stratejik düşünme konularında bilgi sahibi olurlar. Ayrıca, daha iyi iletişim becerileri geliştirebilir, ekiplerde daha iyi çalışmayı öğrenebilir, daha yaratıcı olabilir veya daha hassas ve diplomatik olabilme becerisini geliştirebilirler.

  Kentsel planlamada yüksek lisans derecesi elde etmenin maliyeti her yerde aynı miktarda değildir. Öğrenciler, kurslarının ne kadar sürdüğüne, hangi üniversiteye devam ettiği ve hangi ülkede yaşıyor olduklarına bağlı olarak daha fazla ödeme yapabilirler.

  Kentsel planlamada master derecesi ile mezun olan insanlar için çok sayıda kariyer seçeneği mümkündür. Doğrudan dereceyle ilgili bir meslek edinmek isteyen öğrenciler, tesis yöneticileri, konut yöneticileri, şehir plancıları veya ulaştırma planlayıcıları gibi pozisyonlarda arama yapmak isteyebilirler. Diplomalarının yararlı olacağı diğer kariyer yollarıyla ilgilenenler, işi bir bina araştırmacı, topluluk geliştirme çalışanı, sürdürülebilirlik danışmanı veya planlama ve geliştirme araştırmacısı olarak görmeyi düşünebilirler.

  Bazı öğrenciler, daha esnek bir çizelgeye sahip olmak için kentsel planlama lisanslarını çevrimiçi olarak almayı seçmektedir. Diğerleri, dünyanın birçok üniversitesinden birine katılmaya karar verebilirler. Başlamak için aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.