Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 2 Sosyal Bilimler Yüksek Lisanlar  (Yüksek Lisans) içinde Metal İşleme 2023/2024

2 Yüksek Lisans programlar içinde Metal İşleme 2023/2024

genel bakış

Master of Arts derecesi, belirli bir alanda daha yoğun bir eğitim isteyen öğrencilere yönelik bir derstir. Bu dereceler lisans derecesinden daha ileri düzeydedir, ancak çoğu yalnızca tamamlanması iki veya üç yıl alır.

Metal İşleme Yüksek Lisansı nedir? Metal işleri, takılar, heykeller ve daha fazlası gibi yeni yapılar oluşturmak için metallerle çalışmanın eşsiz ve karmaşık yöntemidir. Bu konudaki pek çok lisans programı, profesyonel metal işlemenin teknik ve kavramsal bileşenlerini kapsamlı bir sanatsal çalışma içerir. Bu tür programlardaki kurslar muhtemelen sanat geçmişi, teknik gelişme, sanat araştırması, malzeme çalışmaları ve daha fazlasını içerecektir. Bazı programlar staj fırsatları sunar veya bir tez projesi gerektirir.

Metal işleme alanında öğrenciler yaratıcı olmayı ve detay odaklı olmayı öğrenmelidirler. Metal İşleri alanında yüksek lisans yapmış olan mezunlar, çoğunlukla yüksek motivasyona sahip yeni başlayan kişilerdir ve pek çok farklı endüstriden gelen işverenler, bu nitelikleri çalışanlarda ararlar.

Bir yüksek lisans derecesi kazanma maliyeti, genellikle bir lisans derecesinin maliyetinden daha azdır, ancak bu, üniversiteye ve programa bağlı olarak değişebilir. Özel ders ve kayıt koşullarını öğrenmek için öğrencilerin potansiyel okulların kabul bürolarına başvurmaları kesinlikle önerilir.

Metal işleme alanında meslekler, özellikle ileri derecede öğrenciler için olanlardan çok daha geniştir. Birçok öğrenci, galeri sanatçıları veya serbest çalışanlar olarak bağımsız sanat kariyerine devam ederken, diğer öğrenciler de çeşitli endüstrilerle ilgili çalışmaları bulabilir. Mezunlar, galeri küratörleri, farklı akademik kadrolardaki öğretmenler, tasarımcılar, kaynakçılar, sac metal işçileri ve daha fazlası gibi işler bulabilirler.

Öğrenciler ülke çapında üniversitelerde çeşitli programlardan seçim yapabilirler. Bu programların birçoğu, yoğun veya rahatsız edici programa sahip öğrenciler için çevrimiçi veya yarı zamanlı kayıt seçenekleri de sunar. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Sanat Çalışmaları
  • Yaratıcı Sanatlar
  • Metal İşleme
Çalışma alanları
  • Sanat Çalışmaları (2)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı