Keystone logo

13 Yüksek Lisans programlar içinde Beşeri Bilimler Tarih Modern Tarih 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Beşeri Bilimler
  • Tarih
  • Modern Tarih
Çalışma alanları
  • Beşeri Bilimler (13)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Beşeri Bilimler Tarih Modern Tarih

Bir Yüksek Lisans veya Sanat Yüksek Lisansı, sosyal bilimler veya beşeri bilimler alanında ileri derecedir. Genellikle dört yıllık Bachelor of Arts'da öğrendikler üzerine genişler.

Modern Tarihte Yüksek Lisans Nedir? Bu, 16. yüzyıldan bu yana özellikle tarih üzerine veya ortaçağ döneminden bu yana odaklanan ustalık derecesidir. Modern tarihinde bir dereceye kadar devam ederseniz, bazen Rönesans olarak adlandırılan erken modern çağa odaklanan bir ders beklemelisiniz; 18. yüzyılın ortalarından başlayarak geç modern dönem; ve çağdaş tarih, ya da yaklaşık 1945'ten bu yana olaylar.

Sosyal Bilimlerde ve Beşeri Bilimlerde birçok ileri derecede olduğu gibi, Modern Tarihte Yüksek Lisans, güçlü eleştirel düşünme becerilerini, toplumun bugünkü şeklini ve insan tecrübesini analiz etme yeteneğini açıklama yeteneğini geliştirmenize yardımcı olabilir. Bu beceriler, başkalarıyla çalışmayı içeren birçok kariyerde yararlıdır.

Herhangi bir yüksek lisans için maliyet bir programdan diğerine değişebilir ve aynı Modern Tarihte bir MA için de geçerlidir. Birçok potansiyel öğrenci için, maliyet bir faktör olduğundan, daha fazla bilgi edinmek için belirli bir programı düşünürken doğrudan okulla iletişime geçin.

Modern Tarihte yüksek lisans eğitimini sürdüren bir çok kişi, tarih öğretimine girme ümidiyle öyle yaparken, bu derecede sizin için olan kariyer seçenekleri çeşitliliği vardır. Beşeri bilimler ve sosyal bilimlerde derece aramaktadır, çünkü potansiyel işverenlere sık sık problem çözme becerileri ve yazma becerileri sergilemektedirler. Bu, örneğin, bir insan kaynakları uzmanı olarak veya bir eğitimci veya eğitim yöneticisi olarak kariyeriniz için iyi bir aday olabilir.

Modern Tarih alanında yüksek lisans programına ilgi duyuyorsanız, hem online hem de daha geleneksel kurumlarda birçok program var. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.