Keystone logo

11 Yüksek Lisans programlar içinde Gazetecilik ve Kitlesel İletişim Medya Multimedya 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim
  • Medya
  • Multimedya
Çalışma alanları
  • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim (11)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Gazetecilik ve Kitlesel İletişim Medya Multimedya

Belirli bir alanda ilerlemek için, MA veya Master of Arts gibi yüksek lisans derecesi almak genellikle avantajlıdır. Bu programlar tipik olarak öğrencilerin, genellikle beşeri bilimler ve sosyal bilimler içinde belirli bir konudaki bilgilerini derinleştirmelerini sağlar.

Multimedyada MA nedir? En geniş kapsamı içinde, bu derece, öğrencilerin baskı, televizyon, radyo, film, grafik tasarım, fotoğraf ve animasyon gibi çeşitli medya ile çalışmalarını hazırlamalarına yardımcı olabilir. Programa dahil olmak, hem bu farklı platformlarda nasıl iletişim kurulacağını hem de içeriğin nasıl üretileceğini öğrenebilir. İletişim ile ilgili olarak pazarlama veya psikoloji gibi dersler de müfredatın bir parçası olabilir. Ayrıca iletişim, gazetecilik veya üretim gibi belirli bir alanda uzmanlaşmak mümkün olabilir.

Multimedya kullanabilme yeteneği artık yönetim düzeyinde bile gerekli bir beceridir. Genel olarak gelişmiş iletişim becerileri, iş görüşmelerinin başlangıcından günümüze kurumsal bir ortamda performans göstermeye başlamasıyla, kariyer adayları için adaylara yardımcı olabilir. Medya sunumunda yer alacak ilgili bilgilere karar verildiği için, kişinin eleştirel düşünebilme yeteneği de honlanabilir.

Okullar arasındaki maliyet farklılıklarını ve derecesi tamamlamak için gereken süreleri de içeren bir Yüksek Lisans programı seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç şey vardır. Öğrencilerin ihtiyaç ve bütçelerine uygun olduğundan emin olmak için her birini dikkatli bir şekilde gözden geçirmeleri iyi bir fikirdir.

Multimedyada yüksek lisans derecesine sahip birisine açık olan kariyerler, bireyin üretimde uzmanlaşmayı seçtiğine veya gazetecilik gibi başka bir alana mı bağlı olduğuna bağlı olabilir. Gazetecilik uzmanları gazeteciler, dergiler, televizyon ve radyo istasyonları ile muhabir veya muhabir olarak, tam zamanlı veya serbest olarak çalışabilirler. Halkla ilişkiler firmaları ve kurumsal iletişim departmanları araştırmacıları ve iletişim uzmanlarını da işe alabilir. Tümü genellikle editörlere, grafik tasarımcılara ve multimedya üretim uzmanlarına ihtiyaç duyar.

MA programları online olarak da dahil olmak üzere tüm dünyada kullanılabilir, bu yüzden sunulan kursların ve maliyetlerin nasıl iyi bir eşleşme olduğunu dikkate aldığınızdan emin olun. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.