Keystone logo

1 Yüksek Lisans programlar içinde Nanoteknoloji 2024

filtreler

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Teknoloji Çalışmaları
 • Otomasyon
 • Nanoteknoloji
Çalışma alanları
 • Teknoloji Çalışmaları (1)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

  Yüksek Lisans programlar içinde Nanoteknoloji

  Yüksek Lisans veya Yüksek Lisans, belirli bir kariyer alanına öğrencileri hazırlamaya devam eden bir lisansüstü eğitimdir. Bu program öğrencilere olduğu kadar, kariyer merdivenlerini yukarı kaldırmak için bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen mevcut çalışan profesyoneller için de mevcuttur.

  Nanoteknolojide Yüksek Lisans Nedir? Bu program, aygıt yapıları ve kritik boyutlara sahip malzemelerle ilgili ortaya çıkan, gelişmekte olan bir teknoloji ve bilim alanına odaklanmaktadır. Her program değişir, ancak öğrenciler genellikle aygıt ve sistem özelliklerini ve boyuta bağlı materyalleri anlamışlardır. Ayrıca bu özelliklerin moleküler veya atomik düzeye nasıl manipüle edilebileceğini öğrenebilirler. Sınıf örnekleri, modelleme ve simülasyon, nano ölçekli bilim ve yarı iletken cihaz fizik ve teknolojisi içerir.

  Bu zorlu alanda bir Yüksek Lisans kazanın çok çeşitli şekillerde yararlıdır. Mezunlar, kendilerine rekabetçi bir iş çıkarmada daha büyük bir şans verebilecek ileri düzeyde bilgi sahibi olurlar. Öğrenilen analitik ve araştırma becerileri, birçok farklı sektörde geleceğin dünyasını şekillendirmeye yardımcı olur.

  Tüm dünyadaki kurumlarda sunulan yüksek lisans programları vardır. Söz konusu maliyetler, okulun bulunduğu yere, program süresine ve özel gereksinimlere bağlı olarak değişir. En iyi plan, en üstteki seçeneklerinizi arayıp, öğrenim ücretleri ve diğer ücretler söz konusuysa ne bekleyeceğinizi bulmaktır.

  Nanoteknolojide Yüksek Lisans yapmış olan mezunlar dünyanın çeşitli yerlerinde çeşitli alanlarda çalışabilirler. Endüstrilere otomotiv, yarıiletken, farmasötik, malzeme işleme ve kimya mühendisliği dahildir. Nanoteknoloji de büyük bir araştırma alanı ve mezunlar çalışmalarına devam etmeyi veya araştırma enstitülerinde veya araştırma geliştirme bölümlerinde kariyer bulmayı seçebilir.

  Nanoteknoloji sizin için ilgiliyse, usta programlarını şu anda araştırmaya başlayın. Kapsamlı çevrimiçi veritabanımız mevcut seçenekleri listeler, böylece bunları birbiriyle karşılaştırabilirsiniz. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.