Keystone logo

292 Yüksek Lisans programlar içinde Sanat Çalışmaları 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Sanat Çalışmaları
Çalışma alanları
  • Sanat Çalışmaları (292)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Sanat Çalışmaları

İnsanlığın en farklı yönlerinden biri çeşitli sanat yapıtları aracılığıyla yaratıcılığını sergileyebilmesidir. Dünya çapında master seviyesinde okunulan edebiyat, moda, görsel ve kavramsal tasarım dersleri modern akademisyenlere geçmişten öğrenmelerine yardımcı olmaktadır.

"Sanatta yüksek lisans nedir?" Sorusu yeterince basit görünse de, cevap çoğu insana göre oldukça karmaşıktır. Sanat dalı altında birçok farklı master programı vardır ve hepsi uzun bir geçmişe dayanmaktadır. Fen Bilimleri ölçülebilir olay ve sonuçlara dayanırken, sanat yaratıcılık ve tarihi karşılaştırmalara dayanmaktadır. Fen bilimleri master programlarında olduğu gibi yüksek lisans seviyesindeki sanat eğitimi de kurs ve araştırma tabanlı olabilmektedir. Birçok sanat derecesi konuya özgün portfolyo hazırlığı istemektedir.

Sanat alanında birçok mesleğe giriş için lisans derecesi yeterlidir fakat bazı alanlarda daha yüksek bir eğitim istenmektedir. Sanat alanında daha yüksek bir eğitim alarak kariyer olanaklarınızı arttırabilirsiniz.

Sanat alanında alacağınız master derecesinin ücretleri, seçtiğiniz konuya ve aynı zamanda kayıt yaptırmak istediğiniz kuruma göre farklılık gösterecektir. Okul seçimi yaparken maliyet ön planda olacağı için her üniversite ve akademi ile ayrıca görüşüp maliyet hesabı yapmanız akıllıca olacaktır. Bazı işverenler performans arttırmak için yüksek lisans için size maddi destek vermeye istekli olabilir.

Bazı master dereceleri belirli endüstrilerde çalışmak üzere tasarlanmıştır, yani görsel sanatlar, mimarlık ve tasarım alanlarında çalışmak ve iş bulmak master derecesiyle daha mümkün olacaktır.

Sanat alanında master derecedi elde etmenin faydalarını öğrenmek için online olarak okulları araştırma başlayın. İleri seviyede eğitim almayı kolaylaştıran online eğitim olanakları dünya çapında birçok okul ve program tarafından sağlanmaktadır. Size iş yerinizde avantaj sağlayacak master derecesini edinmek için geç kalmayın. Aşağıda programları inceleyebilir ve formu doldurarak ilgilendiğiniz okulun kabul ofisinden programla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.