Keystone logo

17 Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Öğretmenlik Sanat Eğitimi 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Eğitim ve Pedagoji
  • Öğretmenlik
  • Sanat Eğitimi
Çalışma alanları
  • Eğitim ve Pedagoji (17)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Öğretmenlik Sanat Eğitimi

Sanat Yüksek Lisansı (MA), lisans derecesini genellikle takip eden yüksek lisans derecesidir. Programların tamamlanması genelde bir ila üç yıl alır. Daha sonra bazı mezunlar işgücüne, diğerleri ise doktora programına girerek eğitimlerine devam etmeye karar verirler.

Sanat Eğitiminde Yüksek Lisans Nedir? Öğrenciler bu alanda yüksek lisans kazandığında çeşitli konularda çalışıyorlar. Çoğu program ulusal ve uluslararası konular ve fakülte araştırmaları da dahil olmak üzere sanat eğitiminde kavram ve teorileri öğretir. Bazı üniversiteler ve kolejler ayrıca, araştırma metodolojilerini, stüdyo aktivitelerini ve müfredat planlamaya ve değerlendirmeye yönelik stratejileri özetleyen kursları öğrencilere sunar. Bireyler sanatsal materyallerin, değerlendirme yöntemlerinin ve eğitim tekniklerinin bir kombinasyonunu kullanarak çeşitli öğretim yöntemlerini keşfetmek için zaman harcayacaklar.

Sanat Eğitiminde yüksek lisansa devam eden kişiler genellikle liderlik, eleştirel düşünme ve daha iyi iletişim gibi iş gücünde hem dışarıda kendilerine yardımcı olacak becerileri öğrenirler. Gelişmiş bir derece kazanmak potansiyel olarak daha iyi iş olanakları yaratır.

Bir sanat eğitimi lisansüstü programına devam etme maliyeti, öğrencinin seçtiği öğrenim kurumuna ve ülkeye göre değişir. Bazı programlar diğerlerinden daha uzundur ve bu da toplam fiyatın unsurlarından biridir.

Sanat eğitim programından mezun olanlar için çeşitli kariyer yolları mevcuttur. Bireyler çocuklar, gençler ve hatta yetişkinler için sanat öğretmeni olabilir. Diğerleri müfredat direktörleri olarak çalışmayı seçebilir. Tam zamanlı öğretmek istemeyenler için, müze küratörü olarak çalışmak veya bir sanat stüdyosu işletmek gibi olası seçenekler bulunmaktadır. Bazı mezunlar tam zamanlı profesyonel sanatçılar olabilir ve diğerleri komisyon çalışmalarını alan yarı zamanlı sanatçılar olarak tam zamanlı işlerini tamamlamaya karar verebilirler.

Sanat eğitimi programlarına girmek isteyen öğrenciler onları dünyanın birçok ülkesindeki kolejlerde ve üniversitelerde bulacaktır. Bazı kurumlar ayrıca e-öğrenme seçenekleri de sağlamaktadır. Başlamak için aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.