Keystone logo

53 Yüksek Lisans programlar içinde Sosyal Bilimler Sosyoloji 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Sosyal Bilimler
  • Sosyoloji
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (53)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Sosyal Bilimler Sosyoloji

Kültürlerarası toplumlarda sosyal konularda bir anlayış geliştirmek teşvik ve modern toplumu şekillendirmek için hizmet güçlerin bir anlayış geliştirmelerine yardımcı olur. Böyle Sanat programı Master yoluyla olarak eğitim ortamındaki, bu istatistik, araştırma yöntemleri ve değerlendirme yoluyla sosyoloji pratik ileri eğitim uygulanarak elde edilir.

Sosyoloji lisans nedir? Sosyoloji programında Sanatlar Yüksek Lisans (MA), tipik olarak çağdaş sosyologlar tarafından kullanılan geniş becerileri hazırlar. Amaç uygulanan sosyal bilimciler gibi meslekler bir dizi başarı için lisans düzeyinde ötesinde gelişmiş eğitim ile öğrencilere sağlamaktır. Mezuniyetten sonra, öğrenciler uygun sosyal bilim araçlarını kullanarak adres kriminoloji sorunları eleştirel bir kapasiteye sahip.

Sosyoloji MA ile mezunları sürdürülebilir, adil ve olumlu insan merkezli sosyal ortamları oluşturmak meşgul gerekli eğitim ve deneyime sahip bulunmaktadır. Uygulanan odak cezai adalet, göç araştırma ve tıbbi sosyoloji güçlü vurgularken araştırma ile kurs yaklaşımları bütünleştirir.

Öğrenim ücretleri ve maliyetleri enstitü enstitü değişir. Bu nedenle, öğrencilerin bireysel ve mesleki amaçları ile uyum müfredata özel dikkat, seçenekleri araştırma gerekir mezunu sosyoloji programı sürdürmek niyetinde. Çeşitli ülkelerde kurumlardan programlar için maliyetler de kampüs programları karşı online harç ve ücretleri, farklıdır.

Genel olarak, sosyoloji Lisans Programı kriminoloji, kent sosyolojisi ve sosyal eşitsizliğin sağlam bir temel sağlar.Ayrıca, kamu ve özel sektör araştırma kariyer, insan hizmetleri, topluluk programları, sosyal savunuculuk, hükümet idari işler ve politika çeşitli için hazırlar. Özellikle meslekler dünyada eğitmenler, politika analistleri, araştırmacılar ve sağlık hizmeti sağlayıcıları, ceza adalet kurumları ve sosyal hizmetler bölümleri içerir.

&nbsp

Programları dünya çapında mevcut olan ve uluslararası öğrenciler uygulamak için teşvik edilir. Part-time seçenekleri de mevcut olmasına rağmen tipik programı, tam zamanlı öğrenciler için yaklaşık iki yıl ortalama uzunlukları. Sosyoloji yüksek lisans programının tamamlanması olağanüstü profesyonel uzmanlık için sağlam bir temel sağlar ve pratik ortamlarda sosyal meseleleri analiz etmek için gerekli olan yetenekleri ile öğrencilerin donatıyor.Senin altında program ve temas kurşun formu doldurarak seçtiğiniz okulun doğrudan kabul ofis arayın.