Keystone logo

3 Yüksek Lisans programlar içinde Spor Çalışmaları 2024

filtreler

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Spor ve Egzersiz Çalışmaları
 • Spor Çalışmaları
Çalışma alanları
 • Spor ve Egzersiz Çalışmaları (3)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

  Yüksek Lisans programlar içinde Spor Çalışmaları

  Bir lisans derecesi kazandıktan sonra, bir öğrenci bir Yüksek Sanatlar peşinde koşmayı seçebilir. Bu derece, beşeri bilimler, sanat veya sosyal bilimler alanlarında bir konunun kritik bir eğitimini sağlar ve tamamlanması genellikle iki yıl alır.

  Spor Araştırmaları Yüksek Lisansı Nedir? Spor çalışmaları, spor haberciliği ve yönetimi gibi sporla ilgili çeşitli çıkarların geniş araştırılmasıdır. Bu tür bir lisans programı, öğrencileri spor alanında hazırlamak için kültür, toplum ve tarih bağlamında yoğun bir spor okulu sunmak üzere tasarlanmıştır. Birçok spor çalışmaları programı, öğrencilere belirli bir sporla ilgili endüstriye odaklanma fırsatı vermek için uzmanlık ve seçmeli dersler sunmaktadır.

  Birçok işveren, spor çalışmalarındaki öğrencilerin çeşitli endüstrilerde yararlı olabilecek faydalı becerilerin bir kombinasyonunu sergilediğini bulmuştur. Bu öğrenciler genellikle analitiktir ve güçlü iletişim becerilerine sahiptir. Ek bir ihtimal öğrencilerin etkili örgütsel becerileri öğrenme eğiliminde olmasıdır.

  Bir yüksek lisans derecesi genellikle bir lisans derecesine göre daha az kazanır, ancak maliyet birkaç farklı faktöre bağlı olarak değişebilir. Özel bir üniversiteden mezuniyet derecesi genellikle bir devlet okulundan birden fazla ücret alır ve okulun yeri de öğrenim ücretinin belirlenmesinde rol oynayabilir. Öğrenciler daha fazla bilgi için okul kayıt bürolarına başvurmalıdır.

  Spor çalışmalarında ileri derecede mezun olan öğrenciler, kendileri için yüksek ücretli yönetim pozisyonları elde etmeyi başarabilir. Mezunlar spor sektörü, atletik yönetim, koçluk, yayın medyası, etkinlik planlama ve etkinlik yönetimi gibi çeşitli sporlarla ilgili endüstrilerde kariyerlere devam edebilirler. Bazı olası kariyer pozisyonları arasında spor terapisti, aktiviteler yöneticisi ve egzersiz fizyologu vardır.

  Spor Araştırmaları alanında yüksek lisans derecesi sunan, dünyada çok sayıda program bulunmaktadır. Birçok üniversite ayrıca öğrencilerin çevrimiçi veya yarı zamanlı kurslara katılmasına izin verir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.