Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 5 Sosyal Bilimler Yüksek Lisanlar  (Yüksek Lisans) içinde Takı Tasarımı 2023/2024

5 Yüksek Lisans programlar içinde Takı Tasarımı 2023/2024

genel bakış

Yüksek lisans dereceleri genellikle öğrencilere belirli profesyonel ve akademik ilerleme fırsatları sunar. Akademisyenler çalışmalarını ilgi alanlarına uyacak şekilde uyarlayabilirler. Ayrıca, kendi alanlarında araştırma yapmak ve teorik kavramları gerçek dünya uygulamalarında uygulayabilirler.

Kuyumculuk Tasarımında Yüksek Lisans Nedir? Bu derece, program katılımcılarına güzel sanatlar, moda, fotoğrafçılık, tarih, tasarım teorisi ve pratiği, sergileme ve imalat da dahil olmak üzere mücevheratın tüm yönlerini inceleme fırsatı sağlayabilir. Öğrenciler, farklı teçhizat, teknoloji ve kaynak malzemeleri kullanarak kendi mücevher koleksiyonlarını tasarlayıp üreten deneyimli birikim kazanabilirler. Kültürel, coğrafi ve ekonomik etkilerin tarih boyunca ve modern zamanlarda mücevherat tasarımını nasıl etkilediğini inceleyebilirler.

Mezunlar, birçok yaratıcı girişimde öğrendiği sanatsal becerileri uygulayabilir. Mücevher yaparken veya diğer sanat türleri için uygulanabilecek yeni ve farklı teknolojileri kullanarak deneyim kazanabilirler. Sanatsal sunum becerileri, sanatsal içerik ve temayı vurgulayan görsel materyalleri paylaşırken honlanır ve kullanılabilir.

Programın maliyeti, çevrimiçi ya da bireysel konferanslar, seminerler, atölye çalışmaları ya da stüdyo çalışması da dahil olmak üzere dersin nasıl teslim edildiğine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Üniversitenin konumu ve programın uzunluğu da nihai maliyeti etkileyebilir.

Öğrenciler mücevher sanatçıları, tasarımcıları veya üreticileri olarak kariyer fırsatları bulabilir. Aynı zamanda kendi kuyumculuk üretim şirketinin CEO'ları ve kafa tasarımcıları olabilirler. Müzeler veya galerileri işleten devlet kurumları veya kar amacı gütmeyen kuruluşlar için program yöneticileri veya küratörleri olmak için fırsatlar mevcut olabilir. Perakende kariyer fırsatları, tasarım danışmanı, mücevher eğitim müdürü, mücevher laboratuarı greyder, kalite güvence müdürü, değerleme uzmanı, emlak mücevher satıcısı veya mağaza müdürü içerebilir.

Kuyumculuk tasarım çalışmaları dünyadaki sanat ve moda merkezlerinde bulunan üniversitelerde bulunabilir. Birçoğu, öğrenim görürken endüstri içinde ağ oluşturma fırsatları sunar. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Moda
  • Aksesuar Tasarımı
  • Takı Tasarımı
Çalışma alanları
  • Moda (5)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı