Keystone logo

9 Yüksek Lisans programlar içinde Tekstil Tasarımı 2024

filtreler

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Tasarım Çalışmaları
 • Tekstil Tasarımı
Çalışma alanları
 • Tasarım Çalışmaları (9)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

   Yüksek Lisans programlar içinde Tekstil Tasarımı

   Yüksek lisans derecesi, tipik olarak beşeri bilimler veya sosyal bilimlerdeki konulara odaklanan bir lisans derecesidir. Ana öğrenme yöntemleri konuyla ilgili tartışmalarla seminer olma eğilimindedir. Tamamlamak için genellikle iki yıl alırlar.

   Tekstil Tasarımında MA Nedir? Genellikle öğrencilere güzel ve yenilikçi tekstiller yaratma sanatını öğretmeyi amaçlayan bir lisans derecesidir. Baskı, devoré ve nakış gibi teknikleri öğrenebilir. Sketchbook geliştirme, görsel ve pazar araştırması ve sürdürülebilirlik konuları gibi konuları keşfetme fırsatına sahip olabilirler. Öğrenciler, dijital kültürler, görsel iletişim dilini keşfetme, deneysel yayıncılık, küresel pazarlama, görsel kültür ve tekstil tasarımı gibi derslere kayıt olabilirler.

   Çalıştaylar ve grup tartışmalarıyla, birçok öğrenci güçlü iletişim becerileri geliştirir. Ayrıca bir takım ortamında çalışmayı ve liderlik becerileri kazanmayı öğrenebilirler. Bir iş ararken, bu beceriler onları rekabetten ayırmaya yardımcı olabilir.

   Tekstil Tasarımında bir MA, katılmayı seçtiğiniz üniversiteye bağlı olarak uzunluk ve ayrıntı bakımından farklılık gösterebilir. Bu varyasyonlar fiyatların bir okuldan diğerine değişmesine neden olabilir. Yapmanız gereken en iyi şey, ayrıntılı bir masraf mizanpajı için doğrudan bir okula başvurmaktır.

   Tekstil Tasarımında yüksek lisans derecesine sahip birçok mezun, çeşitli alanlarda istihdam olanakları yaratmaktadır. Tekstil tasarım ajansları için tasarım yapabilir veya tebrik kartları oluşturabilir veya tasarım evi veya tedarikçisi için şirket içi bir tasarımcı olabilirler. Diğer iş fırsatları arasında grafik tasarımcısı, perakende alıcı, görsel satıcı, baskı makinesi, ürün tasarımcısı, moda tasarımcısı veya stilist sayılabilir. İşverenler özel müşteriler, tasarım stüdyoları ve danışmanlık firmaları içerebilir.

   Tekstil dünya çapında bir endüstridir ve dünya çapındaki üniversiteler Tekstil Tasarım programlarında MA sunmaktadır. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.