Keystone logo

38 Yüksek Lisans programlar içinde Uluslararası İlişkiler 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Sosyal Bilimler
  • Uluslararası İlişkiler
  • Uluslararası İlişkiler
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (38)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Uluslararası İlişkiler

Sanat (MA) derecesi A Master lisansüstü eğitim isteyenler için en popüler seçeneklerden biridir. Geleneksel olarak, bir MA beşeri bilimler, sosyal bilimler veya güzel sanatlar üzerinde duruluyor, ancak birçok farklı seçenek vardır. Bir iyi bir program Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden yüksek lisans olduğunu.

Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans nedir? Bu ülkeler, küreselleşen dünyada birbirleriyle nasıl etkileşime odaklanan bir derecesidir. Genellikle, çalışmanın bir ders uluslararası ilişkiler, diplomasi, dış politika, uluslararası hukuk veya iktisat içerecektir. Bazen bu derece de onlar gibi değişen dünyanın karmaşık politika zorlukları ele almak mümkün olduğunca iyi donanımlı olmasını sağlamak için bir yabancı dil öğrenmek öğrencinin gerektirebilir.

Uluslararası İlişkiler lisans alarak faydaları vardır. Bu uluslararası ve artan rekabet iş piyasasında özellikle doğrudur.Pek çok aday uygulayarak, bir uluslararası ilişkiler yüksek lisans iş arayan öne yapmak olasıdır. Buna ek olarak, derece bir öğrenci, başarılı olmak için onu ya da onun beceri ve gerekli bilgiyi vererek alabilirsiniz iş ne olursa olsun işlemek için donanımlı olmasını sağlayacaktır.

Lisans derecesi fiyatı değişebilir. Maliyetleri bireysel programlar, bireysel öğrenciler, çeşitli okullarda ve okulların bulunduğu ülkelerde bağlıdır. Bu öğrenciler, okul onlar için iyi bir uyum sağlamak, böylece onlar dikkate herhangi bir okulun maliyetleri ve avantajları araştırma önemlidir.

Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans kariyer kapıları her türlü açar. Mezunlar diplomasi ve uluslararası politikada yer almak, bir hükümetin ya da yabancı hizmet için çalışabilirsiniz. Diğer olası pozisyonları, bir analist veya yöneticisi olma kamusal alanda çalışan, ya da çeşitli uluslararası işletmeler için çalışma sayılabilir.

&nbsp

Çeşitli biçimlerde kullanılabilir birçok farklı MA programları vardır. Bugün sağ okul için aramaya başlamak istiyorsanız, Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans için program listesini kontrol edin. Senin altında program ve temas kurşun formu doldurarak seçtiğiniz okulun doğrudan kabul ofis arayın.