Keystone logo

96 Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Çevre Yönetimi 2024

filtreler

filtreler

 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Çevrebilim
 • Çevre Yönetimi
Çalışma alanları
 • Çevrebilim (96)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

  Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Çevre Yönetimi

  Yüksek Lisans derecesi, fen, mühendislik ve tıp alanlarıyla ilgilenen öğrenciler için lisansüstü eğitimin ilk adımıdır. Bu dereceler genellikle çok odaklıdır, bu nedenle kariyer yoluna girmiş ve ilerleme için daha fazla fırsat yaratmak isteyen öğrenciler için idealdir. Bununla birlikte, kısa bir süre önce lisans eğitimi almış ve iş başvurusu yapmadan önce daha fazla okumak isteyen öğrenciler, yüksek lisans öğreniminden elde ettikleri ilave deneyimlerden de yararlanabilirler.

  &nbsp

  Çevre Yönetimi Yüksek Lisansının ne olduğunu bilmek isteyenler öncelikle insan gelişiminin çevreyi etkileyen birçok yolunu düşünmelidir. Birçok şirket ve devlet kuruluşu son yıllarda kaybolmalarını önlemek için kaynakları sorumlu bir şekilde kullanmanın ne kadar önemli olduğunun farkına vardılar. Bir çevre yöneticisi, kaynakların sürdürülebilir ve çevreye olası en az etkilenmeye yol açacak şekilde geliştirilmesine yardımcı olur.

  &nbsp

  Çevre Yönetimi Yüksek Lisansına kavuşmak genellikle iki ila üç yıl sürer, bu nedenle maliyet buna göre hesaplanmalıdır. Öğrenim ücreti, saha çalışması, kitaplar ve diğer gerekli masraflarla ilişkili olarak okuldan okula değişir.

  &nbsp

  Çevre yöneticileri için işler hem kamu hem de özel sektörde mevcuttur. Yüksek Lisansa sahip olan mezunlar genellikle danışmanlık ve gözetim pozisyonlarında çalışmaktadır. Maddenin sorumlu bir şekilde oluşturulmasını sağlamak için doğal kaynakların kullanılmasını gerektiren projelerin yanı sıra yeni ürünlerin geliştirilmesine yardımcı olurlar. Enerji Bakanlığı ve Milli Parklar Dairesi gibi ABD hükümet teşkilatları, çevresel yöneticilerin ülke genelinde yeni çevre politikaları oluşturmalarına yardımcı olmak için ihtiyaç duymaktadır.

  &nbsp

  Çevresel Yönetim alanında çevrimiçi bir yüksek lisans almak, yoğun programa sahip öğrenciler ve tercih edilen kurumlarından uzakta yaşayan öğrenciler için mükemmel bir seçimdir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.