Keystone logo

20 Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Bilgi Bilimi 2024

filtreler

filtreler

 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Beşeri Bilimler
 • Arşiv Bilimi
 • Bilgi Bilimi
Çalışma alanları
 • Beşeri Bilimler (20)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

  Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Bilgi Bilimi

  Yüksek Lisans (Master of Science) olarak bilinen lisans programı tüm dünyada yüksek öğrenim kurumları tarafından verilir. Teknik, bilimsel veya matematiksel konuları araştıran bir alanda yoğun bir çalışmayı gerektirir, ancak beşeri bilimlerdeki konuları da içerebilir.

  Bilgi Biliminde Yüksek Lisans Nedir? Bu lisansüstü program genellikle disiplinlerarası çalışma ve bilginin araştırılması üzerine odaklanır. Program genellikle önde gelen akademisyenler, sınıf çalışması ve çalışma ve araştırma projeleri tarafından verilen derslerin karışımını içerir. Genel amaç genelde öğrencilerin karmaşık bilgi sistemlerini daha iyi anlamalarını sağlamaktır. Bu müfredatta tipik çekirdek sınıflar, sistem analizi, veri bilgisi, proje yönetimi ve veri güvenliği içerebilir. Programı tamamlamak için bağımsız bir araştırma projesi gerekebilir.

  Mezunlar, çoğu zaman, bilginin tüketicilere eğitimli olmasını sağlayarak, çağlar boyunca bilginin yayılımı ile daha derin bir aşinalık kazanırlar. Ayrıca profesyonel büyüme için gerekli olan bilgisayar ve medya becerilerini geliştirebilir ve kariyer gelişimi için çeşitli iş yönetimi becerileri öğrenebilirler.

  Bu lisans programı için yapılan harcamalar, ders, kitap ve diğer ücretlere bağlıdır. Derecelerin maliyeti ülkeden ülkeye ve okula göre değişir. Toplam harcamaları daha iyi anlamak için, öğrenciler ayrı ayrı kabul büroları ile iletişime geçmelidir.

  Bilgi Bilimlerinde MSC kazananlar, genellikle öğretim ya da müfredat geliştirmede akademik kariyer için çok uygundur. Ardından, işletmeler tarafından veri saklama, veri güvenliği ve bilgi dağıtımında çalışmak için aranabilirler. Hükümet ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlarla kariyer yapabilirler. Mezunlar, kütüphaneciler, arşivciler, müze küratörleri, web yöneticileri ve teknoloji denetçileri olarak talep görüyor olabilirler.

  Birçok ülkedeki üniversiteler, çevrimiçi çalışma ve düşük katılım koşulları olanakları için bazı seçenekler sunan bilgi biliminde lisansüstü eğitim imkânı sunmaktadır. Daha fazla bilgi edinmek için, aşağıda programınızı arayın ve doğrudan başvuru formunu doldurarak seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.