Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 10 Fen Bilimleri Yüksek Lisansları (Fen Bilimleri Yüksek Lisansı) içinde Bilgisayar Teknolojisi 2023

10 Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Bilgisayar Teknolojisi 2023

genel bakış

Yüksek Lisans Yüksek lisans derecesi, birçok öğrencinin lisans diplomasına sahip olmaya devam etmesidir. Bu lisansın amacı, akademisyenlere yüksek ücretli meslek veya doktora çalışmalarına hazırlayabilecekleri bir konuda derinlemesine bilgi edinmelerine yardımcı olmaktır.

Bilgisayar Teknolojisinde Yüksek Lisans Nedir? Bilgisayar teknolojisi, bilgisayar işlemlerinin karmaşık bir çalışmasıdır. Bilgisayar teknologları, gelişmekte olan teknolojilerin eğilimlerini ve etkilerini de öngörürken, mevcut teknoloji bakımıyla ilgili bilgi istemekte olduğu için bu alan geniş ve deneysel olabilir. Bu tür lisans programları genelde yazılım mühendisliği, bilgisayar teorisi, programlama, veritabanı sistemleri, ağ yönetimi, bilgisayar etiği, işletim sistemleri, donanım ve daha fazlasını içeren dersleri içerir.

Bilgisayar teknolojisi öğrencileri, endüstrideki teknoloji temelli meseleleri düzenli olarak ele almalı ve sonuç olarak da oldukça analitik olmalı. Bu öğrenciler, ileri derecede matematiksel becerilere sahip olma eğilimi ile son derece ayrıntılı olarak yönlendirilebilirler.

Bir Yüksek Lisans derecesi kazanma maliyeti, programın uzunluğuna ve okulun bulunduğu yere bağlı olarak değişebilir. Öğrencilerin en doğru ders bilgilerini almak için doğrudan okullarla iletişime geçmeleri önerilir.

Bilgisayar teknolojisindeki kariyer, her geçen gün daha çok sayıdadır. Teknoloji ve bilgisayar dünyası sürekli olarak ilerlemekte, bu da nitelikli, resmi olarak eğitimli bilgisayar uzmanlarının gereksiniminin güçlü olduğu anlamına geliyor. Bilgisayar teknolojisinde ileri derecede bir derece olmayan birçok öğrenci, bilgi teknolojisi ve bilgisayar ağında giriş seviyesinde pozisyonlar temin edebilse de, yüksek lisans derecesi elde eden öğrenciler, bilgisayar sistemi müdürü, ağ yöneticisi, güvenlik uzmanı, tıbbi müdür gibi roller için yönetim ve diğer liderlik pozisyonlarını takip edebilirler kayıt uzmanı, yazılım mühendisi veya bilgisayar teknolojisi eğiticisi.

Üniversiteler ve dünyadaki diğer eğitim kurumları, çeşitli derecelerde ileri derecede eğitim sunmaktadırlar. Bu okulların çoğunda çevrimiçi kurslar da bulunmaktadır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Teknoloji Çalışmaları
 • Bilgisayar Teknolojisi
Çalışma alanları
 • Teknoloji Çalışmaları (10)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı