Keystone logo

4 Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Doğa Bilimleri 2024

filtreler

filtreler

 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Profesyonel Çalışmalar
 • Doğa Bilimleri
Çalışma alanları
 • Profesyonel Çalışmalar (4)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

   Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Doğa Bilimleri

   Bir Yüksek Lisans, tipik olarak daha matematiksel eğilimli ve / veya bilimsel konular üzerinde yapılan çalışmalar için verilen bir yüksek lisans derecesi türüdür. Bu master derecesi, genellikle, bir konuda lisans diploması aldıktan sonra takip edilen bir sonraki akademik ödüldür.

   Doğa Bilimlerinde Yüksek Lisans Nedir? Doğal bilimler alanında yüksek lisans derecesi, öğrencinin doğal bilimler alanında daha geniş alanlardaki belirli bir çalışma alanına odaklanmasını sağlar. Buna doğal bilimler öğretmek, laboratuarlarda araştırma yapmak veya işletmeler için araştırma yapmak da dahil olmak üzere birçok açıdan yaklaşılabilir. Çoğu kolej ve üniversite, yüksek lisans tezini hazırlamak için yüksek lisans eğitimi almalarını zorunlu kılar ve çoğu zaman tezini mezun etmek için savunurlar ve savunurlar.

   Doğal Bilimler Yüksek Lisansı, öğrencilere parmak uçlarında daha fazla kariyer olanağı sağlayabilen, bugün iş dünyasında önemli bir unsur olan sürdürülebilirlik konusunda öğrencilere önemli bir perspektif verebilir. Analiz ve eleştirel düşünme becerileri, öğrencilerin sahadaki rekabetten daha fazla bir avantaj sağladığı için onları terfi ve yükseltme için arzu edilen adaylar haline getirir.

   Doğa bilimlerinde yüksek lisans tamamlanması, çalışma alanına ve öğrencilerin kariyer yollarının yörüngesine bağlı olarak, bir yıldan yedi yıla kadar sürer. Okullar, konum ve programa göre okul fiyatlarında değişiklik gösterdiğinden kariyer hedeflerine ve finansal ihtiyaçlarına uyabilecek bir okul bulmak için birçok okulda önceden bilgi aramaya çalışmak önemlidir.

   Doğa Bilimleri alanındaki Master of Science mezunları genelde dünyadaki parmak uçlarında birçok farklı kariyer olanağına sahiptirler. Hem devlet kurumları hem de üniversiteler için hem alanında hem de laboratuvarlarda bilimsel bir araştırmacı veya analist olarak çalışmak açık bir tercihtir. Birçok işletme, ürünlerini veya hizmetlerini bugün gereken standartlara uyacak şekilde çevre danışmanı veya politika analisti gibi bilimsel danışmanlara ihtiyaç duyar.

   Doğal bilimler genelde dünya çapındaki kolejlerdeki ve üniversitelerin yüksek lisans derecelerine adaylık ile sunulmaktadır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.