Keystone logo

1 Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Sanat Çalışmaları Güzel Sanatlar Güzel Sanatlar 2024

filtreler

filtreler

  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Sanat Çalışmaları
  • Güzel Sanatlar
  • Güzel Sanatlar
Çalışma alanları
  • Sanat Çalışmaları (1)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Sanat Çalışmaları Güzel Sanatlar Güzel Sanatlar

Yüksek Lisans veya Yüksek Lisans, öğrenciyi seçilen bir alanda profesyonel yeterlilik seviyesine götüren yüksek lisans derecesidir. Çalışma dersi genellikle araştırma temelli olup programı tamamlamak için normalde bir tez zorunludur.

Güzel Sanatlar Yüksek Lisansı Nedir? Güzel Sanatlar Yüksek Lisansı, yaratıcı bir alanda ileri derecedir. Çizim, resim, heykel, seramik, grafik tasarım, el işleri, tekstil sanatı, film yapımı, fotoğrafçılık, mimari, dans, performans sanatları ve daha fazlasını içeren bu derece içerisinde seçilebilecek yol tarifleri var. Öğrencilerin sanat formundaki ilerlemeyi göstermek için, öğrencilerin çalışmalarından çok sayıda örnek oluşturmaları ve profesörlerinden ve sınıf arkadaşlarından geribildirim almaları gerektiği için, bu tür bir programı bitirmek genellikle 2-3 yıl gerektirir.

Yüksek lisans derecesini tamamlamak, mezunlara yeteneklerini geliştirme, daha etkileyici bir portföy oluşturma ve seçtikleri kariyerlerine olan güvenlerini arttırma imkânı verir. Buna ek olarak, bu derece mezunun daha ciddiye alınmasına, istihdam için düşünülmesine ve hatta daha yüksek ücret almaya fırsatını arttırmasına yardımcı olabilir.

Güzel Sanatlar lisansüstü eğitiminin maliyeti, seçilen programın uzunluğunun yanı sıra kurum ve konumuna bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Çevrimiçi bir ders seçmek genel maliyetleri düşürmenize yardımcı olabilir.

Bu derece, öğrencileri sanatçı, oyuncu, yapımcı, yönetmen, yazar, gazeteci, fotoğrafçı, mimar ve profesör olmak üzere bir dizi kariyer için hazırlayabilir. Ayrıca, galeriler, müzeler, gazeteler, dergiler ve reklam ajansları gibi güzel sanatlarla ilişkili işletmelerdeki satış veya yönetim pozisyonları için iyi bir hazırlıktır. Yapılandırılmış bir derece elde etmek için gerekli süre ve özveri koymak, mezunları daha fazla pazarlanabilir kılabilir.

Dünyanın dört bir yanındaki güzel sanatlar alanında çevrimiçi bir yüksek lisans derecesi sunan bazı kurumlar var. Bu, esnekliğe ihtiyaç duyan veya bu dereceyi sunan bir üniversitenin yakınında yaşayan insanlar için özellikle yararlıdır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.