Keystone logo

76 Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde İnşaat 2024

filtreler

filtreler

  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • İnşaat
Çalışma alanları
  • İnşaat (76)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde İnşaat

Yüksek Lisans fen ve teknoloji alanlarındaki öğrenciler tarafından kazanılan ileri derecedir. Bu dereceler genellikle öğrencileri bir lisans derecesinin ötesinde yüksek maaşlı kariyer pozisyonlarına götürebilir.

İnşaatta Yüksek Lisans Nedir? Bu yüksek lisans derecesi, etkili inşaat yönetimi ile ilgili ileri teknik ve stratejileri araştırıyor. Bir yüksek lisans programındaki öğrenciler, proje yönetimi, inşaat ekonomisi, değer yönetimi, çevre yönetimi ve daha fazlası gibi konularda daha derin bir çalışma yaşayacaktır. Bu programlarda, öğrenciler büyük ölçekli inşaat projelerinde üst yönetim kariyeri pozisyonlarına hazırlanırlar. Bazı programlar, bir inşaat uzmanlığına devam etmek isteyen öğrenciler için yoğunlaşmalar sunar.

Bu çalışma alanındaki öğrenciler görevde kalmaları için değişikliklere uyum sağlamayı öğrenirler. Bu öğrenciler sıklıkla problem tabanlı öğrenme becerileri ve etkili yöneticiler olmasına yardımcı olan güçlü analitik düşünceyi sergilerler.

Çoğu lisansüstü programı iki yıllık bir çalışmayı gerektirirken, bazıları daha az alır. Bu, programı sunan üniversite türü gibi, bir yüksek lisans derecesi elde etmenin maliyetini de etkileyebilir.

İnşaat alanında öğrenciler genellikle inşaat müdürleri olarak özel olarak iş ararlar. Lisans derecesi olan öğrenciler için mevcut pek çok giriş seviyesi mevkiler olsa da, bu rota genellikle yüksek lisans derecesine sahip bir kişi tarafından kolaylıkla sağlanır. Birçok öğrenci yönetim alanında çalışıyor, bazıları da bazen genel müteahhit veya proje yöneticisi olarak çalışarak evler, işletmeler ve diğer yapılar için mimari gibi ilgili alanlarda kariyer yapıyor. Bazı öğrenciler, inşaat mühendisleri olarak kariyer yapmaya ve kamu, özel veya özel sektörlerde yollar, köprüler, arıtma sistemleri, barajlar ve daha pek çok alanın geliştirilmesi için tasarım ve koordinasyon için çalışıyorlar.

Öğrenciler dünya çapında çok sayıda okulda yüksek lisans programını bulabilirler. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.