Keystone logo

29 Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Teknoloji Çalışmaları Teknoloji İnovasyonu İnovasyon Yönetimi 2024

filtreler

filtreler

  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Teknoloji Çalışmaları
  • Teknoloji İnovasyonu
  • İnovasyon Yönetimi
Çalışma alanları
  • Teknoloji Çalışmaları (29)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Teknoloji Çalışmaları Teknoloji İnovasyonu İnovasyon Yönetimi

Yüksek Lisans fen, matematik veya sosyal bilimler alanındaki konuları takip eden yüksek lisans öğrencileri için tasarlanmış ileri derecede bir türdür. Yüksek lisans, akademisyenlerin bir konuda daha kritik bilgiye sahip olmalarına ve onları bir doktora programına hazırlamasına yardımcı olabilir.

Yenilik Yönetimi alanında Yüksek Lisans nedir? Yenilik yönetimi, işletme büyümesini destekleyen yeni stratejilerin ve uygulamaların oluşturulması ve uygulanmasına odaklanan yönetim çalışmasıdır. Bu alan, şirketlerin büyümesine ve başarılmasına yardımcı olabilecek gelişen stratejiler ve teknolojileri inceler. Bu tür lisans programlarına katılanların pazarlama, proje yönetimi, analitik, bilgi teknolojisi yönetimi, dijital yenilik ve daha pek çok konuda dersleri olabilir.

İnovasyon yönetimi öğrencileri, yüksek lisans derecesi elde etmenin yanı sıra bir çok yetenek kazanabilirler. Bu öğrenciler sıklıkla güçlü iletişim ve sunum becerileri sergiler ve yaratıcı problem çözme becerisine sahiptirler. Bu alanda çok çeşitli teknikler ve iş uygulamaları incelenmektedir, bu nedenle mezunlar son derece analitik olma eğilimindedir.

Yüksek lisans derecesi, bireysel programa özgüdür. Özel okullar, devlet üniversitelerinden daha pahalı olma eğilimindedir ve daha fazla zorunlu ders programları olan programlar daha fazla maliyet alabilir. Özel öğrenim bilgileri için, ilgilenen kişiler başvuru bilgileri için ayrı okulları araştırmalıdır.

Yenilik yönetimi kariyeri çok sayıda pozisyonda ve sanayide bulunur ve yüksek lisans derecesine sahip mezunlar kârlı yönetim pozisyonları için daha çok ararlar. Birçok öğrenci, işletmeler için ürün yöneticileri, geliştirme uzmanları, operasyon yöneticileri, iş analistleri ve daha fazlası gibi işler bulur. Diğer potansiyel endüstriler arasında bankacılık, finans, bilgi teknolojisi ve devlet kurumları bulunmaktadır.

Öğrenciler dünyadaki neredeyse her yerden bir yüksek lisans derecesi alabilirler. Yoğun programa sahip olanlar için yarı zamanlı ve çevrimiçi seçenekler çoğu derece programları için kullanılabilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.