Keystone logo

446 Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Yaşam Bilimleri 2024

filtreler

filtreler

 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yaşam Bilimleri
Çalışma alanları
 • Yaşam Bilimleri (446)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

  Fen Bilimleri Yüksek Lisansı programlar içinde Yaşam Bilimleri

  Lisans derecesi, mezunlara bir konunun geniş kapsamını verir. Sahaya daha fazla maruz kalmak isteyenler çoğu zaman bir Yüksek Bilim Yüksek Okulu seçmeyi tercih eder. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra, bir çok öğrenci yüksek lisans öğrenimi görmek için iki ila üç yıl harcamaktadır. Bununla birlikte, bazıları dersi daha az veya daha fazla zamanda tamamlarlar.

  Hayat Bilimlerinde Yüksek Lisans Nedir? Biyolojiye ilgi duyanlar genellikle yaşam bilimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorlar. Bu geniş disiplin, doğanın ve biyolojinin birçok yönünü kapsar. Her program farklı olmakla birlikte, çoğu canlı organizmalar ve doğal çevre hakkında genel kursları içermektedir. Öğrenciler ayrıca hesaplama yaşam bilimleri, beslenme, su teknolojisi ve diğer ilgili konularda ders alabilirler. Genellikle, öğrenciler, ilgilenilen alanlara dayalı olarak belirli bir dersi hazırlamak için profesörler, akademik danışmanlar veya eğitim komiteleri ile yakından çalışırlar. Ayrıca, mezuniyet öncesi, kaptan-üsluplu bir yazı hazırlamak için hazırlanan bir proje üzerinde kapsamlı araştırma yapabilirler.

  Yaşam Bilimleri programında yüksek lisans derecesine sahip olanlar eleştirel düşünme, analitik akıl yürütme ve proje planlama becerileri geliştirdiklerinden, genellikle kamu ve özel sektörde başarılı olmak için donanıma sahipler. Geliştirdikleri zaman yönetimi, organizasyonel ve kayıt tutma becerileri de genellikle kendi özel teşebbüslerinde onlara yardımcı olur.

  Yaşam Bilimleri programında bir Yüksek Lisans programına katılmanın genel maliyeti, kurumun bulunduğu yer ve müfredatın süresi dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıdır. Akıllı öğrenciler, genellikle kayıt yaptırmaya karar vermeden önce öğrenim ücretini ve ücretlerini bir kabul memuruyla tartışmayı seçerler.

  Yaşam Bilimleri Yüksek Lisansı ile mezun olanlar, çeşitli mesleklerde kazançlı istihdam bulabilirler. Birincisi, mezunlar genellikle laboratuvar teknisyeni, laboratuvar müdürü veya tesis direktörü gibi meslek unvanlarında bilimsel laboratuarlarda çalışmayı tercih eder. Yüksek lisans sahibi diğerleri, araştırma sektöründe çalışmaya, araştırma ve geliştirme yöneticileri veya yöneticileri olarak çalışmaya karar verirler. Bazıları kâr amacı gütmeyen sektörde icra müdürleri, araştırma yöneticileri, sosyal hizmet uzmanları veya hibe yazarları olarak çalışabilirler.

  Öğrenciler genellikle hem geleneksel hem de çevrimiçi derslerde Yaşam Bilimleri alanında Master derecesi almak isterler. Daha fazla bilgi için aşağıdaki programa bakın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.