Keystone logo

226 Yüksek Lisans programlar içinde Çevrebilim Çevre Bilimleri 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Çevrebilim
  • Çevre Bilimleri
Çalışma alanları
  • Çevrebilim (226)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Çevrebilim Çevre Bilimleri

İnsan faaliyetinin içinde yaşadığımız dünyayı etkilediği ve yaşamı sürdürme kabiliyeti geleceğimiz için kritik önem taşıyor. Çevre Bilimlerinde Yüksek Lisans, etkinin politikayı nasıl etkilediğini ve politikaların çevreyi nasıl etkilediğini anlamak için bu etkiyi ölçmenize yardımcı olabilir. Bu programlardaki öğrenciler mevcut çevre politikalarını inceler ve gelecekteki politikaların ve düzenlemelerin yeryüzünü nasıl etkilediğini inceler.

&nbsp

Çevre Bilimlerinde Yüksek Lisans Nedir? Çevre bilimlerinde kariyer yapmak isteyen birçok insan için yüksek lisans, çok daha geniş bir istihdam imkânı ve muhtemelen daha yüksek bir gelir aralığının kapılarını açabilir. Çevre araştırmaları uzmanları, araştırmaları yürütmek ve analiz etmek konusunda nitelikli olmalıdır ve birçok master programı, öğrencilerin bu alanlarda yeterli olmalarına yardımcı olmaya odaklanmıştır. Spesifik gereklilikler bir programdan diğerine farklılık gösterebilir ancak çoğunlukla orijinal araştırma projeleri ve topluluk işbirliği projelerini içerir. Birçok öğrenci aynı zamanda mezuniyet tecrübeleriniz sırasında öğretmenlik yapmaya da hazırlanır; bu da takip etmeyi umduğunuz kariyerse sizi bir öğretim pozisyonuna hazırlar.

&nbsp

Çevre bilimlerinde yüksek lisans derecesi, üniversiteden üniversiteye ve programdan programa değişir. Yurtdışında bir dereceye kadar mezun olmaya karar verirseniz, bu da programın toplam maliyetini etkiler. En çok ilginizi çeken okul ve programları belirleyerek bunun ne kadarına mal olacağına dair bir fikir edinmesini sağlayın.

&nbsp

Çevre Bilimleri Yüksek Lisans programından mezun olanlar jeoloji, su yönetimi, çevre mühendisliği, sürdürülebilir enerji ve enerji yönetimi, hükümet ve çevre politikası, çevre teknolojisi, iklim değişikliği ve daha pek çok alanda farklı alanlarda çalışabilirler. Birçok program biyoçeşitlilik, koruma, hukuk ve politikaya açıklık getiriyor; bu nedenle tutkuyla bağlı olduğunuz bir kariyer izleyebilirsiniz.

&nbsp

Yüksek lisans derecesi ile çevre bilimlerinde kariyerinize başlayın. Masterstudies'de bulunan program listelerini ve mevcut programlarla ilgili bilgileri bulun ya da aşağıdaki programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.