Keystone logo

13 Yüksek Lisans programlar içinde Diller Çince 2024

filtreler

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Diller
 • Çince
Çalışma alanları
 • Diller (13)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Yüksek Lisans programlar içinde Diller Çince

  Bir lisans lisans derecesinin ötesinde, yüksek lisans yüksek lisans eğitimine giriş noktasıdır ve akademik bir konuyu veya profesyonel bir alana derinlemesine odaklanmaktadır. İnsanlar sonunda doktora eğitimi veya kariyer seçeneklerini genişletme ya da tamamen ilgisizlik amacıyla nazikçe yüksek lisans yapabilirler.

  Çince'de Master nedir? Derecesi hem Çin hem de ülkeye kültürel ve entelektüel bir farkındalık sunmaktadır. Öğrenciler edebiyat, tarih, dilbilim, kültür veya pedagoji gibi odaklanabilecekleri konu seçimlerine sahip olabilirler. Yorumlama ve tercüme diğer olası alanlardır, özellikle öğrencinin anadilindeki yetkinliği güçlüse. Daha profesyonel menfaat sahipleri ayrıca işletme, finans, ekonomi, teknoloji, hukuk ve medya alanlarında ders alabilirler.

  Çinli bir yüksek lisans programı analitik yetenekleri ve iletişim becerilerini güçlendirmeye yardımcı olur. Bu tür programlardan mezun olanlar aynı zamanda öğretmek ve eğitmek için nitelikli olabilirler.

  Çin lisans programlarında Yüksek Lisans için maliyet, programın uzunluğuna, onu sunan eğitim kurumuna ve bulunduğu yere bağlı olarak farklılık gösterir. Yüksek lisans programları genellikle bir yıldan üç yıla kadar sürer.

  Çin, bir dünya gücü olarak büyümeye devam ettikçe, kariyer seçenekleri, Çinli mezunlar Master için bol miktarda olması muhtemeldir. Akademik, hükümet, danışmanlık, iş dünyası, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ya da eğitim alanlarında çeşitli görevlerde bulunabilirler. Edebiyat ve dil eğitimi almış olanlar, Çince dil eğitmenleri veya dil uzmanları olabilir. Çevirmen ve tercüman pozisyonları, özel şirketler, kamu hizmetleri sektörleri ve çeşitli uluslararası ajanslarda da bulunabilir. Diğerleri, doktora programıyla çalışmalarını sürdürerek akademik kariyer yapmak isteyebilir.

  Çin lisans programlarında yüksek lisans, üniversite kampüslerinde veya çevrimiçi olarak tüm dünyada mevcuttur. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.