Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 11 Yüksek Lisans Dereceleri içinde Ölçüm 2024

11 Yüksek Lisans programlar içinde Ölçüm 2024

genel bakış

Yüksek lisans, seçtiği alanda bir kişinin mesleki kimlik bilgilerini oluşturabilir ve doktora derecesinin geçidi olabilir. Kişisel ve mesleki yaşamda pek çok fırsat doğurabilir.

Araştırmada Yüksek Lisans Nedir? Bu tür program tipik olarak öğrencilerin arazi özelliklerini kaydetme yoluyla bir harita veya inşaat planı üretme becerilerini geliştirir. Öğrenciler, bina yönetmelikleri, kodlar ve mühendislik ilkelerini kapsayan kursların yanında, matematik, felsefe ve anket öyküsünü kapsayan çeşitli dersler arasından seçim yapabilirler. Öğrenciler, jeodezik, topografik, yerleşik, fotogrametri ve kadastro gibi belirli alanlarda uzmanlaşmak için genellikle fırsat bulmaktadır. Yüksek lisans öğrencileri genellikle yaklaşık iki yıllık yüksek lisans derslerini tamamladıktan sonra verilir.

Araştırmada Yüksek Lisans'a doğru çalışan öğrenciler, karmaşık matematiksel problemleri çözmek ve anlamalarını sağlamak için daha büyük bir yetenek geliştirebilirler. Sık sık, hassas ölçümler yapmak için gelişmiş teknolojiyi kullanmayı öğrenirler, ayrıca toprak ve minerallerin fiziksel özellikleri hakkında uzmanlık kazanırlar. Bu becerilerin tümü mezunlara daha güçlü iş ilanlarına yardımcı olabilir.

Bu program için öğrenim, kitap ve konaklama masrafları her bir kişi ve kurum için değişiklik gösterebilir. Program süresi, genel giderleri etkileyebilir. Farklı kurumları karşılaştırmak çoğu zaman toplam maliyeti belirlemek için en iyi yoldur.

Anket Çalışması Yüksek Lisans programını tamamlayan insanlar, inşaat sektöründeki araştırmacılar ve sertifikacılar olarak iş bulabilir. Bu alandaki deneyim ve ileri eğitim, inşaat ustalığı, saha mühendisi şefi, proje yöneticisi ve danışman gibi yönetim ve liderlik pozisyonları için fırsatlar yaratabilir. Mezunlar devlet planlama kurullarında da talep görüyorlar. Birçok hükümet ajansı ve özel şirket mezunları yol ve bina projeleri için araştırmacılar olarak çalıştırmaktadır.

Bir Yüksek Lisans Araştırması programı, dünyanın birçok yerinde yüksek öğrenim kurumları tarafından sunulabilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • İnşaat
 • Ölçüm
Çalışma alanları
 • İnşaat (11)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı