Keystone logo

18 Yüksek Lisans programlar içinde Yönetim çalışmaları Acil Durum Yönetimi 2024

filtreler

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Yönetim çalışmaları
 • Acil Durum Yönetimi
Çalışma alanları
 • Yönetim çalışmaları (18)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Yüksek Lisans programlar içinde Yönetim çalışmaları Acil Durum Yönetimi

  Yüksek lisans derecesi, tecrübeli profesyonellerin edinmesi gereken temel alanlarda mesleki beceri ve uzmanlık oluşturmak üzere tasarlanmış bir yüksek lisans derecesidir. Lisansüstü programlar, bir öğrencinin mevcut beceri setini zenginleştirmek ve belirli akademik ve mesleki hedeflere uygun uzmanlaşmış eklemeler sağlamak için daha önce deneyim ve eğitim üzerine kuruludur.

  Acil Durum Yönetiminde Usta Nedir? Bu tür bir program, bir altyapı ve onarım odaklı bir tıpta / triyaj duruşundan, vatandaşlık düzenini koruma girişimlerine kadar, birkaç farklı odaklanma yönü alabilir. Sonuçta, bütün bu yönler genellikle ders içerisinde kapsanmaktadır, ancak okullardaki temel program bileşenlerine göre bazı farklılıklar olabilir. Bu nedenle, düşündüğünüz her programı araştırmanız önemlidir.

  Bu derece yolunu izleyen öğrenciler, uzun vadeli karar alma, politika uygulama ve değerlendirme becerileri gibi temel mesleki becerileri keskinleştirmeye yardımcı olduğunu bulacaktır. Bunlar acil durum yönetimine başarılı bir yaklaşımın temelini oluşturuyor ve öğrencileri kariyerlerinde ilerleme kaydederken karar verme rollerine girmeye hazırlanıyor.

  Bu alandaki programların çoğu, tam zamanlı bir öğrencinin tamamlanması için iki yıl sürecek şekilde tasarlanmıştır; ancak ülkeler arasında bir miktar çeşitlilik vardır. Eğitim masraflarının öngörülmesi daha zorlaşıyor çünkü eğitim sadece okuldan okula değil, aynı zamanda ülkeden ülkeye de değişiyor.

  Acil durum yönetimi kariyeri, dünyanın çeşitli ülkelerinde çeşitli kademelerde devlet görevlileri olarak görev yapıyor. Mezunlar, uluslararası yardım organizasyonları için program koordinatörleri ve proje yöneticileri olarak da aranıyorlar. Acil Durum Yönetimi Yüksek Lisansına sahip adaylar, aynı kuruluşlar tarafından diğer kapasitelerde uluslararası yardım görevlisi olarak rol almaya hak kazanabilirler.

  Acil durum yönetiminde dünyanın dört bir yanındaki en popüler kamu okullarında ders tekliflerini kontrol ederek derece derecelerini kolayca bulabilirsiniz. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.