Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın çoklu Yüksek Lisans Dereceleri içinde Adli Tıp 2024

Yüksek Lisans programlar içinde Adli Tıp 2024

genel bakış

Lisans derecesine sahip öğrencilere sunulan, lisansüstü programlar hem uzak hem de dünyanın birçok ülkesinde mevcuttur. Kuruma bağlı olarak, yüksek lisans öğrencinin son bir yıl veya akademik döneminde bir staj veya tez gerektirebilir.

Adli Bilim Master nedir ve bunun tipik öğrenme çıktıları nelerdir? Adli bilim, kriminoloji, çevresel adli tıp, toksikoloji, uyuşturucu kimyası ve diğer ilgili alanlarda ileri konuların incelenmesini içerir. Bu programlar pratik laboratuar deneyimini teori bilimle birleştirerek, bu heyecan verici alanla ilişkili olarak kimya, biyoloji ve çevre çalışmalarında zengin bir geçmiş sağlar. Bu derece yanında sunulan spesifikasyonlar arasında seroloji, adli tıp farmakolojisi, adli toksikoloji ve dijital adli tıp bulunmaktadır.

Adli tıp fakültesi mezunları, genellikle, ayrıntılara dikkatlerini çekerler ve çok çeşitli materyalleri analiz etme ve somut bilgi üretme becerisini geliştirirler. Ayrıca, mahkemede tanıklık etmek için gerekli uzmanlığı edinebilirler. Bu varlıklar, mezunları adli tıp biliminde öncülük etmiş ve uzun, başarılı meslek geliştirme imkânı bulmuştur.

Hiçbir iki program aynı müfredat veya ücret tarifesine sahip değildir. Bir başka şeyin yanı sıra, bir öğrenci bir programın hedef ve hedeflerini gerçekleştirdiğinden emin olmak için zaman ve bütçe gereksinimlerini araştırmalıdır.

Adli tıp, heyecan verici bir alandır ve içinde uzmanlık birçok endüstrinin yolunu açabilir. En bilinçli olarak kolluk kuvvetiyle birlikte çalıştığı bilinmekle birlikte, adli bilim adamları genetik, klinik laboratuvarlar ve eğitim alanlarında da hayati önem taşıyor. Mezunlar, toksikologlar, analitik kimyagerler, laboratuar teknisyenleri ve tabii ki adli tıp bilim adamları olarak çalışabilirler. Bu derece, yüksek öğrenim kariyeri ve ceza hukuku içerisindeki diğer çalışmalar için gereken nitelikleri tamamlamak için de kullanılabilir.

Adli Bilim Yüksek Lisansını tamamlamak, bir ila dört yıl sürebilir ve yerel üniversite sınıflarını veya çevrimiçi kursları içerebilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Sağlık Hizmeti
Çalışma alanları
    Beşeri Bilimler Diller Doğa Bilimleri Enerji Bilimi Eğitim ve Pedagoji Gazetecilik ve Kitlesel İletişim Genel Çalışmalar Havacılık Hukuk Çalışmaları Ekonomi Çalışmaları
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı