Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 16 Yüksek Lisans Dereceleri içinde Afet Önleme 2024

16 Yüksek Lisans programlar içinde Afet Önleme 2024

genel bakış

Lisans diplomasını aldıktan sonra, bazı mezunlar yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Bu programlar, öğrencilerin seçtikleri konular hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmalarını sağlar. Daha fazla bilgi yanı sıra, yüksek lisans sadece bir lisans daha yüksek ücretli işler açabilir.

Afet Önleme konusunda Usta Nedir? Bu yüksek lisans programları, felaketleri önleyerek ve hazırlayarak öğrencilere hayatlarını nasıl kurtaracağını öğretir. Öğrenciler, yangın, sel, fırtınalar ve diğer doğal afetlerin etkilerine karşı savaşan hükümet ve kar amacı gütmeyen sistemler yaratmayı öğrenirler. Bu programlarda, öğrenciler çeşitli tehdit türlerini analiz etme, ilk müdahaleleri yönetme ve etkili güvenlik programları oluşturma konularında ders alabilirler. Öğrenciler, sosyal politika, afet sonrası yönetim, sürdürülebilir yeniden geliştirme ve felaket ekonomisi gibi alanlarda uzmanlaşabilirler.

Afet Önleme konusunda Master sahibi olan mezunlar, çoğu durumda, çoğu durumda hayat kurtarıcı bir beceri olabilecek bir güvenlik anlayışına sahip olurlar. Ayrıca, bu öğrenciler, en zor koşullarda bile, geniş grup insanlarını nasıl organize edeceğini öğrenirler. Öğrenciler ayrıca herhangi bir işverenin gereksinim duyabileceği kriz yönetimi becerileri kazanabilirler.

Afet Önleme Yüksek Lisansını alma maliyeti pek çok bağımsız faktöre bağlıdır. Örneğin, farklı ülkelerdeki okullar çılgınca farklı öğrenim ücretlerine sahip olabilirler. Ayrıca, bazı üniversiteler yerel öğrenciler için çeşitli ücret talep etmektedir. Aday öğrenciler program ücretlerini anlamak için her enstitüye danışmalıdır.

Federal, eyalet ve yerel düzeydeki hükümetlerin hepsinin afet yönetimi uzmanlarına ihtiyacı vardır ve Afet Önleme Yüksek Lisans mezunları bu roller için çok uygundur. Felaket önleme ve müdahale yöneticileri olarak, bu profesyoneller felaket grevlerinde can ve mal kurtarmak için sistemleri tasarlar ve yönetir. Bütün müdahale ekiplerini idare edebilirler. Bu derecedeki mezunlar, büyük felaketlerden sonra kurtarma konusunda yardımcı olmak için kar amacı gütmeyen kuruluşlar için de çalışabilirler.

Ne yazık ki felaketler dünyadaki her yerde yaşanıyor. Bu nedenle, birçok bölge bu alandaki yüksek lisans programlarını sunmaktadır. Öğrenciler, yerel, farklı bir ülkede veya hatta çevrimiçi çalışmayı seçebilirler. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Sürdürülebilirlik Çalışmaları
  • Çevre Çalışması
  • Afet Önleme
Çalışma alanları
  • Sürdürülebilirlik Çalışmaları (16)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı