Keystone logo

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim
 • Gazetecilik
 • Araştırmacı Gazetecilik
Çalışma alanları
 • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim (6)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

6 Yüksek Lisans programlar içinde Araştırmacı Gazetecilik 2024

  Yüksek Lisans programlar içinde Araştırmacı Gazetecilik

  Birçok üniversite öğrencisi lisans eğitimini aldıktan sonra yüksek lisans yapmaya karar verir. Bir lisansüstü öğrencinin seçtiği disiplini öğrencilerin anlayışını arttırdığı gibi alanındaki uzmanlığını da genişletir. Bir mesleğe derinlemesine inmek isteyenler, bir yüksek lisans derecesi düşünmek isteyebilir.

  Araştırmacı Gazetecilikte Master Nedir? Böyle bir program, karmaşık bir haberin araştırmasını daha iyi yönetebilmek için istekli bir muhabirin anlayışını geliştirme üzerine yoğunlaşıyor. Program, liderleri, mülakatları ve bilgileri toplamaktan ve incelemekten ötesinde, öğrencileri, podcast'ler ve dijital medya da dahil olmak üzere, dronlar ve bir hikaye anlatmanın yolları gibi teknolojiyi içeren gelişen araştırma tekniklerini tanıtabilir.

  Mezunlar genellikle programı güçlü araştırma becerileri ile terk eder. Yeni medya da dahil olmak üzere haberi nasıl rapor edeceği ve belirli bir habere en çok hangi medyaya uyacakları hakkında daha iyi bir anlayışa sahip olmalıdırlar. Ayrıca yayın ve dijital gazetecilik için uygulanabilir, kamera arkasında çalışmasına izin veren üretim becerileri geliştirebilirler.

  Doğru kolej ararken okulları karşılaştırın. Bir öğrencinin eğitim almaya karar verdiğinde, öğrenim ücretleri üzerinde en büyük etkisi vardır. Devlet ve özel okullar büyük ölçüde farklılık gösterebilir. Dersi tamamlama zamanı da değişebilir. Yarı zamanlı bir öğrenci, tam zamanlı bir öğrenciden daha fazla zaman alabilir. Genel olarak, çoğu lisansüstü programın bitmesi iki yıl kadar sürer.

  Mezunlar yayın, basılı ve dijital ortamda çalışabilirler. Popüler profesyonel kitaplar arasında editör, muhabir ve yapımcı bulunur. Bazı araştırmacı gazeteciler yayın ve kablo istasyonlarında ulusal ve yerel haberlere demir atmaya devam ediyor. Diğerleri yeteneklerini belgesel film yapımı ve yapımcılık, yönetmen ya da senaryo yazarları haline getirebilirler. Bazıları, iş dünyasındaki hikayeleri anlatmak için becerilerini kullanarak işletmelerde içerik pazarlamacıları haline gelebilir.

  Dünyanın dört bir yanından gelen okullar Araştırmacı Gazetecilik Yüksek Lisansı'nda Yüksek Lisans hizmeti sunmaktadır. Aynı okullar çevrimiçi olarak bazı sınıflar veya derece sunabilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.