Keystone logo

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Sosyal Bilimler
 • Siyaset Bilimi
 • Arabuluculuk
Çalışma alanları
 • Sosyal Bilimler (15)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

15 Yüksek Lisans programlar içinde Arabuluculuk 2024

  Yüksek Lisans programlar içinde Arabuluculuk

  Bir yüksek lisans derecesi elde etmek büyük bir başarıdır. Azim ve özveri gösterir. Gelişmiş eğitime devam etmek için zaman ve kaynakları ayıran kişiler, seçtikleri kariyer alanıyla ilgili ciddi olduklarını göstermektedir.

  Arabuluculukta Usta Nedir? Arabuluculukta kariyer yapmanın birçok yönü vardır. Bu alandaki yüksek lisans, psikoloji, sosyoloji, eğitim, hukuk, sosyal hizmet gibi disiplinlerden birinde eğitim verebilir. Bu, öğrencinin arabuluculuğun taleplerini çoklu bağlamlarda anlamasını sağlayabilir. Kurs genelde uyuşmazlık müdahalesi ve çözülmesi, arabuluculuğa ilişkin etik ve yasal gereklilikler ve çatışmayı teşhis etme teorileri ve ilkeleri gibi konuları kapsar.

  Arabuluculuk derecesinde bir Usta ile ilişkili kursları alarak, bireyi hemen hemen her durumda yararlı olan etkili iletişimin nasıl gerçekleştiğine ilişkin daha derin bir anlayış kazandırabilir. Öğrenciler genellikle ailelerin ve diğer grupların gelişen ihtiyaçlarına daha duyarlı olmaları ve problem çözme becerilerini geliştirmeleri konusunda eğitilirler.

  Arabuluculuk Yüksek Lisansına ulaşmak için bir okula katılmak için yapılan eğitim, yerler arasında değişiklik gösterebilir. Öğrencilerin katılmak istedikleri okulların öğrenim ücretlerini kontrol etmeleri iyi bir fikirdir.

  Ortaya çıkabilecek sorunların çözümüne yardımcı olmak için eğitimli arabuluculara güvenen birçok kamu ve özel kurum ve kuruluşlar vardır. Aile hukuku firmaları genellikle aile üyeleri arasındaki farklılıkları uzlaştırmaya yardımcı olmak için arabuluculuk yapar. Sigorta şirketleri, talepleri çözmeye yardımcı olmak için arabuluculuk alanında derece ile sorumluluk iddia eden temsilcilerini kiralarlar. Hastanelerde kaliteli bakım sağlamak için hastalarla birlikte çalışacak arabulucular için pozisyonlar vardır. Hükümet ayrıca, çeşitli alanlarda yardımcı olmak için arabulucular görevlendiriyor.

  Arabuluculuk konusunda ustalaşmak için birçok yer var. Uluslararası kuruluşlara ek olarak yerel olarak mevcut okullar da olabilir. Başlamak için aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.