Keystone logo

22 Yüksek Lisans programlar içinde Doğa Bilimleri Atmosfer Bilimleri 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Doğa Bilimleri
  • Atmosfer Bilimleri
Çalışma alanları
  • Doğa Bilimleri (22)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Doğa Bilimleri Atmosfer Bilimleri

Bir yüksek lisans derecesi aramak, kariyer için hazırlanmak için daha uzmanlaşmış eğitim ve öğretim almak için iyi bir seçenektir. Bazı mesleklerde, giriş seviyesi pozisyonlar için bile bir yüksek lisans gereklidir.

Atmosfer Bilimlerinde Yüksek Lisansın ne olduğunu düşünürken, öğrenciler atmosferin süreçlerini ve fiziklerini anlamak için araştırma yapmaya hazır olmalıdırlar. Çalışma hem laboratuvarda hem de alanda gerçekleşebilir, karmaşık doğal fenomeni anlamak için matematiğini fizik bilimlerle birleştirir. Atmosfer bilimi, önemli politika etkileri ile toplumsal olarak ilgili bir konu olarak halkın bilinirliğini artıran giderek büyüyen bir alandır. Alt alanlar ve derece konsantrasyonları meteoroloji, iklimbilim, oşinografik ve jeofizik içerebilir.

Atmosfer Bilimlerinde Yüksek Lisans yapmış olan mezunlar, genellikle, hava durumu sistemlerini ve kalıplarını tahmin edebilen eleştirel analiz becerilerini geliştirirler. Ayrıca, atmosferik aktiviteyi düzenleyen fizik yasalarını açıklayabilmeli ve meteoroloji araçlarını kullanabilmelidirler.

Yüksek Lisans programlarının atmosferik bilimlerdeki bitimi yaklaşık iki yıl alır. Bazı kurslar yarı zamanlı olarak sunulabilir ve bu nedenle tamamlanması daha uzun sürer. Program masrafları, bu ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Hava tahmincilerinden NASA araştırmacılarına kadar değişen, atmosferik bilimler yüksek lisans derecesi ile takip edilebilen birçok farklı kariyer yolu vardır. Meteoroloji alanında, mezunlar devlet kurumları veya özel sektör için araştırmacı meteorologlar olabilir veya bir hava durumu yayıncısı olarak çalışabilirler. Mezunlar iklim çalışmalarında doğal afetlere veya alternatif enerji gelişimine karşı risk yönetimi için analist olarak çalışabilirler. Atmosfer bilimleri, hükümetler, işletmeler veya STK'lar ile çalışan, hava kalitesi ve çevre güvenliğinde danışmanlık kariyerlerine de yol açabilir.

Atmosfer bilimleri dünyanın her yerinde takip edilebilir. Öğrenciler, hava durumu fenomeninin türüne veya ilgilendikleri alan araştırmasına dayalı programları düşünebilirler.Aşağıda programınızı arayın ve doğrudan başvuru formunu doldurarak seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

&nbsp