Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 18 Yüksek Lisans Dereceleri içinde Atmosfer Bilimleri 2023

18 Yüksek Lisans programlar içinde Atmosfer Bilimleri 2023

overview

Bir yüksek lisans derecesi aramak, kariyer için hazırlanmak için daha uzmanlaşmış eğitim ve öğretim almak için iyi bir seçenektir. Bazı mesleklerde, giriş seviyesi pozisyonlar için bile bir yüksek lisans gereklidir.

Atmosfer Bilimlerinde Yüksek Lisansın ne olduğunu düşünürken, öğrenciler atmosferin süreçlerini ve fiziklerini anlamak için araştırma yapmaya hazır olmalıdırlar. Çalışma hem laboratuvarda hem de alanda gerçekleşebilir, karmaşık doğal fenomeni anlamak için matematiğini fizik bilimlerle birleştirir. Atmosfer bilimi, önemli politika etkileri ile toplumsal olarak ilgili bir konu olarak halkın bilinirliğini artıran giderek büyüyen bir alandır. Alt alanlar ve derece konsantrasyonları meteoroloji, iklimbilim, oşinografik ve jeofizik içerebilir.

Atmosfer Bilimlerinde Yüksek Lisans yapmış olan mezunlar, genellikle, hava durumu sistemlerini ve kalıplarını tahmin edebilen eleştirel analiz becerilerini geliştirirler. Ayrıca, atmosferik aktiviteyi düzenleyen fizik yasalarını açıklayabilmeli ve meteoroloji araçlarını kullanabilmelidirler.

Yüksek Lisans programlarının atmosferik bilimlerdeki bitimi yaklaşık iki yıl alır. Bazı kurslar yarı zamanlı olarak sunulabilir ve bu nedenle tamamlanması daha uzun sürer. Program masrafları, bu ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Hava tahmincilerinden NASA araştırmacılarına kadar değişen, atmosferik bilimler yüksek lisans derecesi ile takip edilebilen birçok farklı kariyer yolu vardır. Meteoroloji alanında, mezunlar devlet kurumları veya özel sektör için araştırmacı meteorologlar olabilir veya bir hava durumu yayıncısı olarak çalışabilirler. Mezunlar iklim çalışmalarında doğal afetlere veya alternatif enerji gelişimine karşı risk yönetimi için analist olarak çalışabilirler. Atmosfer bilimleri, hükümetler, işletmeler veya STK'lar ile çalışan, hava kalitesi ve çevre güvenliğinde danışmanlık kariyerlerine de yol açabilir.

Atmosfer bilimleri dünyanın her yerinde takip edilebilir. Öğrenciler, hava durumu fenomeninin türüne veya ilgilendikleri alan araştırmasına dayalı programları düşünebilirler.Aşağıda programınızı arayın ve doğrudan başvuru formunu doldurarak seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

&nbsp

read_more

filters

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Doğa Bilimleri
  • Atmosfer Bilimleri
fields_of_study
  • Doğa Bilimleri (18)
  • back_to_main_category
locations
find_more_locations
degree_type
duration
study_pace
teaching_languages
teaching_languages
study_format