Keystone logo

10 Yüksek Lisans programlar içinde Mimarlık Çalışmaları Bölgesel Planlama 2024

filtreler

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Mimarlık Çalışmaları
 • Bölgesel Planlama
Çalışma alanları
 • Mimarlık Çalışmaları (10)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Yüksek Lisans programlar içinde Mimarlık Çalışmaları Bölgesel Planlama

  Yüksek lisans derecesi, öğrencilerin seçtikleri akademik alanlarda mükemmel bilgi birikimine sahip olmalarını sağlayan yoğun bir bilgi-kurma kurslarıyla mezuniyet seviyesindeki bir araştırmadır. Programların tamamlanması genellikle bir ila iki yıllık bir çalışmayı gerektirir.

  Bölgesel Planlamada Usta Nedir? Bu programlar, öğrencilerin ticari ortamlarda bölgesel veya şehir plancıları olarak kariyer için arazi kullanımı çalışmaları ve yönetim becerileri kavramsal anlayışlarını geliştirmelerini sağlar. Öğrenciler şehir ve bölge planlamasının, sakinlerin refahı üzerinde gerçek dünyada nasıl bir etkiye sahip olduğunu anlamaya ve iyileştirme projelerinde diğer profesyonellerle nasıl çalışacaklarını öğrenme fırsatına sahiptir. Ders konuları ekonomi, tasarım, yasal çalışmalar, sağlık ve güvenlik, bütçe planlama, çevre çalışmaları ve altyapı içerebilir. Kabul, ekonomi, matematik ve coğrafya gibi konularda derslerin veya lisans derecelerinin daha önce tamamlanmasını gerektirebilir.

  Bölgesel planlamada ustalaşmayı tamamlamak, birçok yararlı fayda sağlayabilir. Öğrenciler başarılı meslekler, rekabetçi maaşlar ve kişisel karakter geliştirme için gerekli olan değerli örgütsel, iletişim ve liderlik becerilerini öğrenebilirler.

  Bir programın alınma maliyeti, her kurumun bulunduğu yere göre değişiklik gösterebilir. Aday öğrencilerin, maliyet ve diğer gerekliliklerle ilgili ek bilgi için arzulanan programını sunan belirli okullarla iletişime geçmeleri önerilir.

  Öğrenciler, çeşitli ödüllendirici mesleklerde bir bölgesel planlama derecesi kullanmayı düşünebilirler. Kentsel ve bölgesel planlamacıları, topluluk geliştiricileri, konut yöneticileri, kamu hizmeti yöneticileri, devlet görevlileri, bina müfettişleri, peyzaj mimarları, emlakçıları, kalkınma araştırmacıları ve çevre yöneticileri gibi toplulukları büyütme ve iyileştirme konusunda potansiyel konumlar. Bölgesel planlamacılar, yerel yönetim, siyasi organizasyonlar, çevre ajansları ve tıbbi merkezler dahil olmak üzere bir topluluğun çeşitli yönleriyle sık sık çalışırlar.

  Her tür öğrenciyi barındıracak birçok uluslararası ve esnek yarı zamanlı kurs seçenekleri bulunmaktadır. Başlamak için aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.