Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 44 Yüksek Lisans Dereceleri içinde Bahçe Bitkileri 2024

44 Yüksek Lisans programlar içinde Bahçe Bitkileri 2024

genel bakış

Pek çok lisans programı doğal olarak yüksek lisans eğitimine yönlendirir. Bu seviyedeki bir seçenek, yüksek lisans derecesidir. Yüksek lisans programları genellikle belirli bir kariyere yönelik mesleki eğitim vermektedir.

Yer bilimleri veya ilgili alanlarda lisans eğitimi almış olan öğrenciler, Bahçe Bitkileri alanında Yüksek Lisansın ne olduğunu öğrenmek isteyebilirler. Bahçe yetiştiriciliği tarımı, peyzaj tasarımı ve insanların araziyi kullanma biçimleri ile ilgili sorunları çözmek için yaratıcı çözümler üretmek için çevre ile insani ilişkiler istiyor. Alt alanlar ve uzmanlık alanları, çiçekçilik, sera teknolojisi, bağcılık, su tasarrufu, bitki ıslahı, beslenme müdahalesi ve tarım ekosistemlerini içerebilir.

Bahçe yetiştiriciliğinde yüksek lisans tamamlanması, özellikle bahçecilik araştırması, strateji ve tasarım hakkında bilgi paylaşımı ve sunumu ile ilgili olduğu için iletişim becerileri gelişmiş öğrencilere sağlayabilir. Ayrıca, mezunlar peyzaj ve tarım ile ilgili çeşitli problemleri ve çözümleri belirleyebilmeli ve değerlendirebilmelidir.

Tam zamanlı eğitim programları ile, Bahçe Bitkilerinde Yüksek Lisans yaklaşık iki yıl içinde tamamlanabilir. Yarı zamanlı programlar üç ila beş yıla kadar sürebilir. Mali maliyetler, eğitim yerlerine göre değişir.

Öğrencinin uzmanlığına bağlı olarak, bahçıvanlık alanında yüksek lisans derecesi çok çeşitli kariyere yol açabilir. Bunlar araştırma, peyzaj tasarımı, koruma, yetiştirme, biyogenetik veya pazarlamaya dayanabilir. Belirli kariyer örneklerine peyzaj mimarı, biyogenetikçi, moleküler bilimci veya profesör veya öğretim görevlisi dahildir. Diğer seçenekler arasında bir kreş, kış bahçesi veya kamu bahçesi için bir yönetici olarak çalışmak; meyve veya sebze üreticisi olarak işe başlama; veya özel ya da kamu kuruluşları tarafından yürütülen tarımsal üretim kalitesinin incelenmesi.

Bahçecilik lisansüstü kursları, dünyanın birçok ülkesinde sunulmaktadır. Programın bir bölümünü veya tümünü çevrimiçi olarak alma seçenekleri de vardır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Yaşam Bilimleri
  • Bahçe Bitkileri
Çalışma alanları
  • Yaşam Bilimleri (44)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı