Keystone logo

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Teknoloji Çalışmaları
 • Bilgi Teknolojisi
 • Bilgi Teknolojileri Yönetimi
Çalışma alanları
 • Teknoloji Çalışmaları (73)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

73 Yüksek Lisans programlar içinde Bilgi Teknolojileri Yönetimi 2024

  Yüksek Lisans programlar içinde Bilgi Teknolojileri Yönetimi

  Dört yıllık bir üniversite diplomasını tamamlayan öğrenciler için bir master programı tasarlanmıştır. İleri düzey kurslar, daha karmaşık teorik konunun anlaşılmasını geliştirir. Bu derecelerden birini tamamlamak genelde iki yıllık ilave çalışma ve alanın hakimiyetini gösteren orijinal bir araştırma projesi gerektirir.

  Peki, Bilgi Teknolojisi Yönetiminde Master Nedir? Bunlar, bir öğrencinin teknolojik ve analitik yeteneklerini geliştiren lisans programlarından sonra aranır. Güçlü matematik, fen veya mühendislik geçmişi olan öğrenciler için en uygundurlar ve karmaşık bilgi sistemlerini yöneten kariyerler için mezunlar hazırlarlar. Çalışma konusu genellikle siber güvenlik, veri analizi, ticaret organizasyonları, bilgisayar donanımı ve yazılımları içerir. Öğrenciler, varolan teknolojiden yeni bilgi sistemleri ve ağlar tasarlayıp yaratarak teoriyi pratik kullanıma getirir.

  Bilgi teknolojisinin ustalığı, mezunlara, üretken amaçlar için bilgi sistemleri geliştirmek ve bunları değiştirmek için ihtiyaç duyduğu becerileri kazandırır. Bu mezunlar ayrıca, teknoloji uzmanlarından oluşan ekipleri organize etmelerine ve BT departmanlarından daha iyi sonuçlar üretmelerine yardımcı olabilecek gelişmiş liderlik becerileri kazanabilirler. Onların işletme bilgisi, çabaları en uygun çözümlere yönlendirmelerini sağlar.

  Bir lisans programının maliyeti, üniversitenin ödediği eğitim ücretlerine bağlı olarak değişir. Bireysel kurumların kabul departmanları ek bilgi sağlayabilir. Öğrenciler kayıt sırasında yaptıkları harcamaların masraflarını da dikkate almalıdır.

  Yüksek lisans programını bitirdikten sonra, mezunlar yöneticileri ve proje liderleri olarak işgücüne katılmaya hazırdırlar. Kendi veri ve bilgi sistemlerine sahip büyük kurumsal firmalar tarafından işe alınıyorlar. Bu uzmanlar altyapıyı düzenli ve güvenli tutuyorlar.Bazı mezunlar devlet kurumları ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için benzer roller üstlenirler. Kariyerlerinde çeşitliliği tercih edenler için, danışmanlık işleri onlara bireysel projelerde çalışma özgürlüğünü sağlar. Bazıları kendi başlarına dışarıya çıkıyor ve yeni bilgi teknolojileri şirketlerine başlıyor.

  Aday öğrenciler, belirli bir programa karar vermeden önce olası tüm seçenekleri araştırmalıdırlar. Birçok çevrimiçi üniversite en esnek ve alakalı eğitim sunar. Bu programlar lojistik zorlukları olan uluslararası öğrenciler veya çalışan profesyoneller için mükemmeldir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.