Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 15 Yüksek Lisans Dereceleri içinde Bilgisayar Teknolojisi 2023

15 Yüksek Lisans programlar içinde Bilgisayar Teknolojisi 2023

genel bakış

Yüksek lisans almak zorlu ve ödüllendirici bir süreçtir. Bu ileri dereceler genellikle lisans derecesinin ötesinde bir veya iki yıl daha uzun çalışmalar gerektirir. Mezun olabilmek için, öğrenciler genellikle konu ile ilgili uzman yeterliliğini gösteren bir final projesini tamamlamalıdırlar.

Bilgisayar Teknolojisinde Yüksek Lisans Nedir? Bu programlar öğrencinin bilgisayar donanımı ve yazılımı hakkındaki anlayışını geliştirir. Öğrenciler, teknolojiyi bir kontrol aracı olarak kullanmayı öğrenir ve sonuçları iyileştirir. Mezunlar, bilgilerini hızla değişen bilgisayar endüstrisine uyarlamanın yeni yollarını öğrenirler. Teknik becerilerin ötesinde, bu profesyoneller daha az deneyimli teknik uzmanlardan oluşan diğer ekipleri yönetmeyi öğrenirler. Kapsanan konular genellikle mühendislik, ağlar ve siber güvenlik içerir.

Öğrenciler kesinlikle bir bilgisayar teknolojisi programındaki teknik becerilerini geliştirirler, ancak bu becerileri bir liderlik rolüne nasıl uygulayacaklarını da öğrenirler.Daha iyi iletişim yetenekleri ve proje yönetimi teknikleri geliştirebilirler. Ayrıca, iş ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilir ve teknolojiyi daha hızlı ve verimli bir şekilde uygulayan prosedürler geliştirebilirler.

Bu programların maliyeti değişebilir. İlgilendikleri kişiler üniversitelerin kabul bölümlerine başvurmalıdırlar. Öğrencilerin seyahat ve yaşama giderleri için bütçede bulunmaları da önemlidir.

Bilgisayar Teknolojilerinde Yüksek Lisans bittikten sonra mezunlar, yeni bilgisayar bilgi sistemlerini tasarlayan ve test eden teknoloji endüstrisinde kendilerine sunulan bir çok kariyer seçeneğine sahip olurlar. BT yöneticileri veya proje liderleri olarak büyük organizasyonlarda istihdam da bulabilirler. Bazıları danışman olarak çalışıyor ya da serbest çalışan geliştiriciler olarak kendi işine giriyorlar. Eğitimde sonunda çalışmak ve yeni nesil bilgisayar teknolojisi uzmanlarını eğitmek de mümkündür.

Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok mükemmel program vardır ve öğrenciler çevrimiçi üniversiteleri düşünmelidirler. Esnek öğrenme biçimi, uluslararası öğrenciler veya zaman veya lojistik kısıtlamaları olanlar için mükemmeldir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Teknoloji Çalışmaları
 • Bilgisayar Teknolojisi
Çalışma alanları
 • Teknoloji Çalışmaları (15)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı