Keystone logo

18 Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Bilişsel Bilim 2024

filtreler

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Eğitim ve Pedagoji
 • Bilişsel Bilim
Çalışma alanları
 • Eğitim ve Pedagoji (18)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Bilişsel Bilim

  Bir yüksek lisans derecesi, öğrencilerin belirli bir alanda kapsamlı bilgi kazanmalarını sağlar ve daha derinlemesine araştırmaları tamamlama imkanı sunar. Doktora almak isteyenler için yüksek lisans derecesi gereklidir.

  Bilişsel Bilimde Üstünlük Nedir? Bilişsel bilim, düşünme, öğrenme ve bilgi işleme dahil olmak üzere beynin çeşitli yönlerini araştıran geniş bir konudur. Bu alanda yüksek lisans derecesine sahip bireyler, psikoloji, bilgisayar modelleme, beyin görüntüleme ve dil edinimi gibi çeşitli konularda araştırma yapabilir ve araştırma yapabilirler. Çeşitli odak alanlarının mevcut olması nedeniyle, aday program katılımcıları hangi okulların uzmanlaşmak istedikleri belirli bir alanı önerdikleri konusunda araştırma yapmalıdır.

  Bilişsel bilimde yüksek lisans derecesi adayların yaşamları boyunca onlara fayda sağlayacak güçlü beceriler geliştirmelerine yardımcı olabilir. Bireyler güçlü araştırma ve analitik becerilerin yanı sıra problem çözme yeteneklerini geliştireceklerdir. İnsan davranışının daha iyi anlaşılması, liderlik becerilerini de geliştirebilir.

  Bilişsel Bilimde Üstün Yeteneği takip etme maliyeti, büyük ölçüde, öğrencinin seçtiği belirli programa ve okula olduğu kadar, çalışma süresine de bağlı olacaktır. Bu derece tamamlamak için genellikle bir ila iki yıl sürecektir.

  Bilişsel Bilimde bir Master edinme, belirli uzmanlık alanına bağlı olarak alıcıların çok sayıda kariyer yolunu takip etmelerini sağlayabilir. Bireyler devlet kurumları, sivil toplum kuruluşu ve eğitim dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde iş bulabilirler. Bu derece dereceye sahip insanlar, yönetim, araştırma ve öğretim sonrası öğretim pozisyonlarında kullanılabilir. Belirli potansiyel iş başlıklarına örnekler arasında araştırma analisti, teknik yazar, web geliştiricisi ve pazarlama asistanı bulunur.

  Hem çevrimiçi hem de kampüs içi programlar dünya çapında var. Takip etmek istediğiniz spesifik odaklamaya karar verdikten sonra, aşağıdaki programınızı arayınız ve seçim formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuna başvurunuz.