Keystone logo

31 Yüksek Lisans programlar içinde Yaşam Bilimleri Biyolojik Çeşitlilik 2024

filtreler

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Yaşam Bilimleri
 • Biyolojik Çeşitlilik
Çalışma alanları
 • Yaşam Bilimleri (31)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Yüksek Lisans programlar içinde Yaşam Bilimleri Biyolojik Çeşitlilik

  Yüksek Lisans, lisans programını takiben yaklaşık iki yıl okulda kazanılan, ileri derecedir. Birçok öğrenci için, bir Yüksek Lisans almak yılların çalışma ve çalışma doruk noktasıdır ve inanılmaz eğitimsel ve mesleki fırsatlara yol açabilir.

  Biyoçeşitlilikte Yüksek Lisans Nedir? Bu eğitim programı, öğrencilerin dünyamızdaki çeşitli ekosistemlerin insan ve yaban hayatı popülasyonlarını nasıl etkilediğini anlamalarına yardımcı oluyor. Öğrenciler ayrıca bu ekosistemleri nasıl yöneteceklerini ve koruyacaklarını öğrenirler. Olası dersler, evrim ve biyoçeşitlilik, ekosistem sağlığı ve sürdürülebilirliği, koruma etiği, çevre kanunu ve iklim değişikliği politikasını içerebilir. Bazı yüksek lisans programları ayrıca lisans zorunluluklarını tamamlamak için öğrencilerin bir tezini veya nihai araştırma projesini tamamlamalarını gerektirir.

  Yüksek lisans kazanmak, dünyayı daha iyi anlamak için gelişmiş bilimsel tekniklerin nasıl kullanılacağını öğrenirken öğrenciler için avantajlı olabilir.Öğrenciler ayrıca, öğrencileri gelecekteki kariyerlerinde vazgeçilmez kılmaya yardımcı olan, sorunları incelemek ve çözmek için yeni yollar keşfederler.

  Bir yüksek lisans kazanma maliyeti, okulun konumu ve programın uzunluğu gibi faktörler nihai maliyeti etkileyebileceğinden, her öğrenci için farklılık gösterebilir. Bu derece kazanmak isteyen öğrencilerin, eğitimlerinin maddi yükümlülüğünü anlamak için potansiyel okullarını araştırmaları önerilir.

  Biyoçeşitlilikte Yüksek Lisans Derecesi ile mezun olan öğrenciler genellikle eğitim, koruma, ekoturizm, bilim, araştırma ve danışmanlık alanlarında kariyer yapmak için uygundur. Muhtemel iş unvanlarında koruma bakanı, saha araştırması çalışanı, ekoloji uzmanı, hidroloji uzmanı, çevre eğiticisi, zookeeper ve koruma görevlisi bulunmaktadır. Bazı mezunlar, eğitimlerine devam etmeyi ve alanlarında yüksek nitelikli uzmanlar olmak için doktora derecesi kazanmayı seçebilir.

  İnsanları, çevreyi ve vahşi yaşamı dünyada gelişme kaydederken korumak istiyorsanız, o zaman bu derece sizin için iyi bir uyum olabilir. Daha fazla bilgi edinmek için, aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.