Keystone logo

7 Yüksek Lisans programlar içinde Botanik 2024

filtreler

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Yaşam Bilimleri
 • Botanik
Çalışma alanları
 • Yaşam Bilimleri (7)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

   Yüksek Lisans programlar içinde Botanik

   Bir yüksek lisans derecesi kazanmak, genellikle tam zamanlı olarak okula devam ederken en az iki yıl süren bir lisansüstü eğitim başarısıdır. Yüksek lisans derecesi elde eden öğrenciler, eğitimlerini ilerleten kişisel ve mesleki fırsatlardan yararlanabilirler.

   Botanikte Master Nedir? Bu akademik program, öğrencilere biyolojik bilim alanında kariyer yapmak için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri bitki yaşamına vurgu yaparak sağlar. Öğrenciler, mikroskopik bir mantardan dev bir kırmızı tahta ağacına kadar, bitki yaşamındaki tüm biyokimyasal süreçlerin yanı sıra doğal yapıları, evrimsel gelişimi ve bitki farklı formlarının özelliklerini öğrenirler.

   Botanik programındaki bir yüksek lisans, öğrencilerin kendi araştırmalarını nasıl yapacaklarını, profesyonel sunuları nasıl yapacaklarını ve bitki örneklerini etkili bir şekilde analiz etmeyi öğrendikleri için yararlı olabilir.Bu beceriler, öğrencileri gelecekteki çalışma yerlerinin zorluklarına hazırlamaya yardımcı olabilir.

   Botanikte yüksek lisans programı sunan her okul kendi gereksinimlerinde farklılık gösterecek ve maliyet de farklılık gösterebilir. Öğrencilerin, mezun oldukları okulu ve yüksek lisans programını dereceye başlamadan önce tam olarak araştırmaları önerilir.

   Botanikte Master ile mezuniyet, öğrencileri fen, eğitim, araştırma, koruma, geliştirme, devlet veya farmakoloji alanlarındaki kariyer için hazırlamaya yardımcı olur. Öğrenciler, iklim değişikliğinin ağaçlık alanlar üzerindeki etkisini araştıran araştırmacılar olarak uzak ormanlarda bitki araştıran botanikçiler veya bitki ve şifalı otlar kullanarak yeni ilaçlar ve tedaviler geliştirmeye yardımcı olan biyoteknoloji alanında çalışmayı seçebilirler. Özellikle botanikle ilgili tutkulu olan öğrenciler, yüksek lisans eğitiminden sonra doktora derecesini kazanarak belirli bir alanda çalışmalarını yoğunlaştırabilirler.

   Okullar botanik öğrencileri için çevrimiçi veya uzaktan eğitim sınıfları sunabilir, böylece coğrafi konumlarından bağımsız olarak yüksek lisansını kazanabilirler. Sizin için çalışan bir lisansüstü programı bulmak için aşağıdaki programa bakın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.