Keystone logo

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Beşeri Bilimler
 • Teoloji
 • Budizm Çalışmaları
Çalışma alanları
 • Beşeri Bilimler (11)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

11 Yüksek Lisans programlar içinde Budizm Çalışmaları 2024

  Yüksek Lisans programlar içinde Budizm Çalışmaları

  Yüksek lisans derecesi, genellikle lisans derecesi kazandıktan sonra başlayan gelişmiş bir kolej derecesidir. Yüksek lisans derecesi, yüksek düzeyde profesyonel bilimsel çalışmayı gösterir ve genellikle bir ila üç yıl içerisinde tamamlanır.

  Budist Araştırmalarında Usta Nedir? Budist Araştırmalar Yüksek Lisansı ile öğrenciler, Budist metinler ve kültürlerin ortaya çıktığı tarihi, sosyal ve kültürel ortam hakkında yüksek düzeyde bilgi sahibi olacaklar. Manevi bir konsantrasyona sahip olan programlar Budist Meditasyona Giriş gibi kurslarda arabuluculuk ve ritüel uygulamalar yoluyla öğrencilere öğretir. Bazı disiplinlerarası yaklaşımlar, Budist çalışmaları Güney ve Güneydoğu Asya çalışmalarıyla birleştirir. Bu programlardaki kurslara Hindistan ve Tibet Budizmi Tarihi ya da Klasik Tibet Dili Giriş dersleri verilebilir.

  Budist Araştırmalarında Yüksek Lisans yapmış olan mezunlar, Budizm'in kişisel, sosyal ve akademik uygulamaları hakkında kapsamlı bir bilgi kazanacak ve bu kişiler kendi topluluklarıyla birlikte eğitim alma ve etkileşim yeteneklerini geliştirme olanağı bulacaklardır. Bir yüksek lisans da bir doktora programına basamak olarak kullanılabilir.

  Budist Araştırmalar'da Yüksek Lisansını tamamlamak için gereken süre, bir öğrencinin dil ve din bilgisine bağlı olacaktır. Programın süresi, maliyeti büyük ölçüde etkiler. Maliyetlerle ilgili daha spesifik bilgi almak için sizi ilgilendiren programlarla üniversitelere ve okullara başvurun.

  Budist Araştırmalar Yüksek Lisansı, öğrencileri uygulayıcı ya da çevirmen haline getirmeye ya da Budizmin oluşumunu ve anlayışını şekillendiren Budist topluluklarla çalışmaya hazırlayacaktır. Bu görevlerden bazıları Budist toplulukları desteklemek için geliştirildi. Diğerleri, Budist toplumunun dışındaki kişilere Budizmi, tarihini ve onu uygulayan insanlar hakkında daha iyi bir kavrayışa yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Budist Araştırmalarında Yüksek Lisans yapmayı seçen birçok kişi bir doktora programına devam edecek. Doktora derecesi ile insanlar üniversite düzeyinde akademisyen ve öğretmen olabiliyor olacaklar.

  Seçtiğiniz eğitim yoğunluğuna bağlı olarak programlar bir kurumdan diğerine değişebilir. İhtiyaçlarınıza uyan Budist Araştırmaları Yüksek Lisans programını bulmak için aşağıdaki programa bakın ve doğrudan başvuru formunu doldurarak seçtiğiniz okulun başvuru merkezine başvurun.