Keystone logo

2 Yüksek Lisans programlar içinde Doğa Bilimleri Matematik Cebir 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Doğa Bilimleri
  • Matematik
  • Cebir
Çalışma alanları
  • Doğa Bilimleri (2)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Popular degree type

Popular study format

Popular locations

Yüksek Lisans programlar içinde Doğa Bilimleri Matematik Cebir

Genellikle tam zamanlı kayıtlardan bir ila iki yıl içinde tamamlanan bir yüksek lisans programı, lisans derecesi olan öğrencilere sunulan gelişmiş bir eğitim kursudur. Programa bağlı olarak, öğrencilerin kabulünden önce bir veya daha fazla giriş sınavına girmeleri gerekebilir.

Cebir Yüksek Lisans nedir ve diğer matematik derecelerinden farkı nedir? Matematikte daha genel dereceler gibi, Cebir Yüksek Lisans, sayı teorisi, topolojiyi ve uygulanan matematiğin yöntemlerini titiz bir şekilde incelemektedir. Bununla birlikte, bu tür program öğrencileri cebir ve geometride uzmanlaşmakta ve genellikle matematiksel mantık alanındaki araştırmalarını tamamlamaktadır. Harmonik analiz, istatistik, akışkan dinamikleri, bilimsel hesaplama ve olasılık bu derece dahil diğer çalışma alanları içerir. Tez projeleri bu tür derecelerde en yaygın seçenek olmakla birlikte, öğrenciler fakülte veya yerel işletmelerin yanı sıra projeler geliştirme fırsatına da sahip olabilirler.

Çalışmalarını tamamladıklarında, bu alandaki öğrenciler sıklıkla güçlü bilgisayar becerileri, çeşitli matematik-yazılım ile yeterlik ve üstün analitik yetenekler geliştirirler. Bu beceriler, kariyerlerinde ve kişisel hayatlarında öğrencilere kalıcı faydalar sağlayabilir.

Bir yüksek lisans derecesine faktoring maliyeti, kurum, öğrencinin bulunduğu yer, üniversitenin bulunduğu yer ve öğrenci kayıt statüsünden dolayı fiyatın dalgalanmasına neden olan faktörlerden dolayı zor olabilir. En iyi sonuçları almak için, öğrenciler daha fazla bilgi için doğrudan doğruya kendi okullarına başvurmalıdır.

Matematik alanı çok sayıda endüstri ve bilim için hayati bir omurga sağlar. Gelişmiş niteliklere sahip mezunlar için kariyer potansiyeli önemlidir ve öğrencileri araştırma laboratuvarından sınıfa veya hatta yönetim kuruluna götürebilir. Mezunlar okul öğretmenleri, aktüerler, istatistikçiler, araştırmacı bilim adamları ve veri analistleri olabilir, ancak finans ve teknoloji endüstrileri arasında başka birçok olanak mevcuttur.

Bazı programlar müfredatın bir parçası olarak çevrimiçi dersler sunabilir, ancak Cebir Yüksek Lisansı gibi Matematik dereceleri genellikle kampüse bağımlıdırlar çünkü laboratuar saatleri ve fakülte ile yakın çalışma gerektirirler. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.