Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 7 Yüksek Lisans Dereceleri içinde Dünya Tarihi 2023

7 Yüksek Lisans programlar içinde Dünya Tarihi 2023

genel bakış

Yüksek lisansını sürdürmek için, zaten bir lisans derecesine sahip olmalısın. Yüksek lisans programı, öğrencilerin seçtikleri bir alandaki bilgilerini ilerletmelerini ve kariyer olanaklarını genişletmelerinin bir yoludur.

Dünya Tarihi Masterı Nedir? Bu alana sahip bir yüksek lisans, genellikle sömürge sonrası tarih, siyaset, küresel sosyal tarih ve / veya kültürel tarihte bir eğitimin tamamlanması ve tamamlanması iki yıl alır. Bu alandaki bir dereceyi takip eden bir kişi, din, insanlar, fikirler ve nesneler hakkında daha derin bir anlayış kazanabilir ve bu kavramların her birinin birbiriyle nasıl etkileşime girdiğini keşfedebilir. Kurslar, her kültürde iktidar, din, duygu ve sosyal ilişkilerin rolüne güçlü bir vurgu yapabilir.

Dünya tarihinde bir dereceye sahip olan bir mezun, araştırılmış bir konunun derin bir anlayışına dayanarak bilgili sonuçlar elde etme becerisi de dahil olmak üzere birçok değerli beceri ve özellik geliştirebilir. Bu alandaki öğrenciler kendilerine verilen bilgileri daha eleştirel bir yaklaşım sergiliyorlar, ancak başkalarını daha merhametli ve anlayışlı hale getiriyorlar. Bu özelliklerin her biri hayatlarını her yönüyle bireylere iyi hizmet edebilir.

Bir yüksek lisans derecesinin maliyeti önemli ölçüde değişir ve çeşitli faktörlere bağlıdır. Öğrencilerin nerede yaşadığı, derslerini çevrimiçi veya sınıfta alıp almadıkları ve bir programın süresi nihai fiyatı ne kadar sürebilir?

Bu alanın mezunları, kendi araştırmalarını doktora öğrencisi olarak belirleyerek iyi iş bulduklarını keşfederler. Bununla birlikte, okula devam etmeyi istemeyenler, araştırma enstitülerinde araştırmacılar, öğretmenler ve profesörler gibi akademik kurumlar, miras uzmanları olarak müzeler ve hükümet ajanslarında diplomat olarak başarılar elde edebilirler. Bireyler ayrıca gazetecilik, yazı yazma ve pazarlama konularında kariyer almaya hak kazanabilirler.

Birçok üniversitede, kolaylık ve rahatlık için çevrimiçi kurslar sunan bir sayı ile, küresel tarihte bir yüksek lisans programı vardır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Beşeri Bilimler
  • Tarih
  • Dünya Tarihi
Çalışma alanları
  • Beşeri Bilimler (7)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı