Keystone logo

46 Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Öğretmenlik Dil Öğretimi 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Eğitim ve Pedagoji
  • Öğretmenlik
  • Dil Öğretimi
Çalışma alanları
  • Eğitim ve Pedagoji (46)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Öğretmenlik Dil Öğretimi

Yüksek lisans genellikle belirli bir konuyu ele alan çok yıllık bir programdır. Bu programlar çoğunlukla lisans eğitiminin bir inceliği olarak kullanılır ve bu nedenle başvuranların bir lisans derecesi almaları gerekir.

Dil Öğretiminde Usta Nedir? Bu eğitim kursları, yabancı dil öğretimine odaklanma eğilimindedir. Potansiyel yabancı dil öğretmenleri için çok sayıda sertifika bulunmaktadır ve bu dersler genelde çok daha yüksek akademik seviyede tutulur ve genellikle 2-3 yıl boyunca gerçekleşir. Öğrenciler kapsamlı araştırma yapan sınıfların yanı sıra pratik öğretim becerilerinin geliştirilmesini teşvik eden sınıflarla karşılaşmayı bekleyebilirler. Ortak dersler arasında test tasarımı, mesleki uygulama, pedagoji ve diğer öğretmenlerin eğitimi bulunur. Bu kurslar, hem çevrimiçi hem de geleneksel sınıf formatlarında çeşitli kurumlarda mevcuttur.

Böyle bir programdan mezun olduktan sonra, bu derslerden elde edilen bilgiler genellikle yabancı ülkelerde öğretime yönelik olduğundan, bir dilerse, yurtdışına çıkmayı umabilir. Yüksek lisans programında edinilen, zaman çizelgesi, son başvuru tarihi ve randevu alma gibi beceriler, genellikle herhangi bir girişimde başarı işaretidir.

Uygulamalara devam etmeden önce çeşitli kurumlarda öğrenim ücretlerini araştırın. Yatırımınızın ölçeği, bir kurum ya da eğitim tesisinden diğerine değişebilir.

Bir Dil Eğitimi Yüksek Lisansını kazandıktan sonra, bir akademik araştırmacı, okul yöneticisi veya yabancı dil öğretmeni olmak için mezun olabilir. Araştırmacılar, çoğu zaman eğitimdeki sorunları araştırmak ve çözmek için bilgi ve örgütsel becerilerini kullanmaktadır. Yöneticiler okullara yön verebilir veya diğer öğretmenlere talimat verebilir. Öğretmenlerin kendileri genellikle öğrencileri dillerinde bilgilendirmek için dünyayı dolaşırlar.

Bir program bulma süreci genellikle oldukça geneldir, bu nedenle pratik başlar başlayın. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.