Keystone logo

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Beşeri Bilimler
 • Tarih
 • Din Tarihi
Çalışma alanları
 • Beşeri Bilimler (6)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

6 Yüksek Lisans programlar içinde Din Tarihi 2024

  Yüksek Lisans programlar içinde Din Tarihi

  Lisans eğitimi bittikten sonra bir yüksek lisans elde edebilirsiniz. Bu eğitim seviyesiyle, daha yüksek ücretli meslek edinme şansınız ve kariyer yolunuzda yeni fırsatlar artırabilir.

  Dini Tarihte Usta Nedir? Bu derece, çalışma alanınızı daha iyi anlamanız için bir şans. Sınıflarınızdan bir kısmında, din dünyasındaki tarihi hareketleri yoğun bir şekilde inceleyebilirsiniz. İlahiyat tarihi hakkında yuvarlak bir eğitim vermekle birlikte, bu alan, sizi pek çok teolojik, liturjik, merhamet ve pastoral etkinlik ve etkinliklerde eğitmek üzere tasarlanmıştır. Temel eğitim, İncil ve Dini çalışmaları içerebilir. Felsefe kurslarının bazı tarihi dahil edilebilir.

  Dini Tarihte Yüksek Lisans alarak, öğrendiklerinizi nasıl düzenleyeceğinizi, yorumlayacağınızı ve öğreteceğinizi öğreneceksiniz. Bu beceriler hayatınızın birçok yönünde size yardımcı olabilir.

  Dini Tarihte Yüksek Lisans derecesini tamamlamak için gereken kurslar, bazı kolejler için farklıdır ve genellikle yıldan yıla dalgalanabilir. Bu fiyatlar hakkında bilgi almak için seçtiğiniz üniversiteye veya üniversiteye başvurun.

  Hem kamu hem de özel sektörde Din Tarihinde Usta ile keşfedilebilecek birçok fırsat ve kariyer vardır. Seçimlerinizden bazıları dini bir okul öğretmeni veya dini gazeteci olmayı içerebilir. İlahiyat konusundaki bilgilerinizden dolayı, bir sosyal hizmet uzmanı olabilirsiniz. Bir mezhep, din veya mezhepteki belirli çalışmalar yardımıyla bir bakan olmayı seçebilirsiniz. Din veya teoloji profesörü eğlenceli, ilginç bir seçenektir.

  Dünya çapında üniversiteler ve yüksek okullar, öğrencilerin Dini Tarihte Yüksek Lisans kazanmalarına izin verir. Katılmayı seçtiğiniz kolejde bazı çevrimiçi sınıflar mevcut olabilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.