Keystone logo

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Genel Çalışmalar
 • Disiplinlerarası Çalışmalar
Çalışma alanları
 • Genel Çalışmalar (33)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  33 Yüksek Lisans programlar içinde Disiplinlerarası Çalışmalar 2024

   Yüksek Lisans programlar içinde Disiplinlerarası Çalışmalar

   Yüksek lisans derecesi, bir kişinin lisans eğitimini tamamladıktan sonra elde ettiği yüksek lisans derecesidir. Yüksek lisans programlarının tamamlanması, genellikle bir lisans programını tamamlamak için geçen dört veya daha fazla yılın yanı sıra, tamamlanması iki yıl alır.

   Disiplinlerarası Çalışmalarda Usta Nedir? Bu alanda bir usta, bireyleri dünya genelindeki göçmenlerin ve mültecilerin hayatlarını güçlendirmeye odaklanan liderler ve profesyoneller haline getirmeye hazırlanıyor. Bu programda sunulan dersler öğrencilere bu grup insanların karşılaştıkları zorlukları öğretmek ve küresel krizler için çözümler üretirken kendilerini şefkatli, hızlı ve profesyonel davranmaya hazırlamak olabilir.

   Bu programı başarıyla tamamlayan bireyler, akıl kullanma, merhamet ile davranma ve kendi ihtiyaçlarının ötesinde düşünme yeteneğini de içeren fakat bunlarla sınırlı olmayan önemli yararlar yaşayabilir. Güçlü akıl yürütme yetenekleri çoğu kariyer alanlarında değerlidir ve şefkat ve fedakarlık, kişinin hayatının her alanını zenginleştirmeye yarayabilir.

   Bu özel programın maliyeti değişir ve birden fazla etmene bağlıdır. Çalışma süresi, üniversitenin yeri ve derslerin çoğunlukla çevrimiçi veya çevrimdışı olarak sunulup sunulmadığı final fiyatında rol oynayabilir.

   Bu programın mezunları çok sayıda heyecan verici meslek edinme potansiyeline sahiptir. Alanda bir dereceye sahip olan kişiler, yerel, eyalet ve ulusal devlet kurumları için politika yapıcıları gibi müreffeh kariyerlerden yararlanma eğilimindedir; halk için savunucuları ve daha az şanslı olanları savunuyor; hayırseverler ve sosyal hizmet uzmanları. Birçoğu hükümet kuruluşlarında, kar amacı gütmeyen kuruluşlarda ve yardım kuruluşlarında iş bulabilir. Bununla birlikte, mezunların sahip olma eğiliminde oldukları beceri nedeniyle, diğer alanlardaki fırsatlar da kendini gösterebilir.

   Birçok üniversite, disiplinlerarası çalışmalar konusunda derece sunar, ancak eğitimlerini nereden takip ederse, bunların nereye ve programlarına bağlıdır. Çevrimiçi kurslar, birçokları için uygun olan esneklik sunar. Daha fazla bilgi edinmek için, aşağıda programınızı arayın ve doğrudan başvuru formunu doldurarak seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.