Keystone logo

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Sahne Sanatları
 • Tiyatro Çalışmaları
 • Drama
Çalışma alanları
 • Sahne Sanatları (13)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

13 Yüksek Lisans programlar içinde Drama 2024

  Yüksek Lisans programlar içinde Drama

  Yüksek lisans derecesi, belirli bir akademik, bilimsel veya sanatsal alanda uzmanlığı temsil eder ve tanır. Program, lisans derecesine göre daha incelikli, daha odaklı bir alan geliştirir; biri işverenlerin çoğunlukla büyük önem taşır.

  Dramada Master Nedir? Bu program öğrencileri tiyatroda bir kariyer için gerekli olan bilgi ve pratiğe yerleştirmeye odaklanmaktadır. Tipik akademik müfredat hem tarihi hem de çağdaş sanatsal ve pedagojik teoriye genel bir bakış açısı getirir. Buradan, öğrenciler sahne sanatlarının kültürel ve eğitsel bağlamlarını inceleyebilir ve bir ilk elden ele geçirmek için ilgili uygulamalara katılabilirler.

  Drama'da Yüksek Lisans kurma sürecinde, öğrenciler anlayışlarını arttırmak ve başkalarına aktarmak için eleştirel düşünme ve öğretim becerileri geliştirebilirler. Program ayrıca genellikle güzel sanatlarla ilgili kültürel bir perspektif ve birçok kariyere yardımcı bağımsız araştırma kapasitesi oluşturur.

  Dramada Master, akademik ve pratik olmak üzere yaklaşık iki yıl tam zamanlı çalışmayı gerektirir. Öğrenim ücretleri değişir, bu nedenle öğrenciler beklenen maliyetlerle ilgili bilgi bulmak için ilgilenen herhangi bir okuyu araştırmalıdır.

  Drama Masterı olan bir mezunun en önemli hedefi, sahnede veya büyük ekranda bir aktör olarak rol oynamakla birlikte, derece elde etmek yoluyla geliştirilen beceri ve perspektif, diğer ilgili araştırmalara iyi bir şekilde borç verir. Senaryo yazarları ve tiyatro tasarımcıları, yönetmenlerin ve koreografların yaptığı gibi, orta sahne ile yakından ilgilenen pozisyonlarda da çalışırlar. Bazı öğrenciler, topluluklara katkıda bulunmak ve tecrübe etmek için topluluk sanat projelerinde çalışmaya devam ederken diğerleri eğitimlerini sahne sanatları terapisti olarak uygulayabilir.

  Dramada Master Artırmak Güzel Sanatlar'da Kariyer İçin Değerli Bir Adımdır. Programlar dünya çapında mevcuttur ve çoğu uzak bölgelerde yaşayan öğrenciler için çevrimiçidır. Daha fazla bilgi için aşağıdaki programa bakın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.