Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 78 Yüksek Lisans Dereceleri içinde Eğitim Araştırmaları 2024

78 Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim Araştırmaları 2024

genel bakış

Yüksek lisans derecesi, lisansüstü programda yılların çalışma yıllarının sonucudur. Böyle bir derece, mezunları belirli bir alanda uzman olarak nitelendirir ve onları doktora derecesine doğru yola koyabilir.

Eğitim Araştırma Alanında Master Nedir? Bu lisans programı, öğrencilerin eğitim teorileri ve sistemleri ile ilgili araştırma becerilerini geliştirebilir. Öğrenciler, eğitim ve akademik programlarda iyileştirmeler yapmak için kendi araştırmalarını nasıl yapacakları ve analiz edeceği konusunda derinlemesine bir anlayışla mezun olmalılar. Bu programda zorunlu ders, klasik test teorisi, çıkarım istatistikleri, örgüt kuramı, veri toplama, parametre tahmin ve değerlendirme tasarımı içerebilir.

Eğitim araştırmaları mezunlarını işgücüne hazırlamalıdır. Öğrenciler, kursları sayesinde, analitik, iletişim ve takım çalışması becerilerini geliştirebilir ve bu da mezuniyet sonrası araştırma alanlarında iş bulmalarına yardımcı olabilir.

Bir öğrencinin program masraflarını etkileyebilecek tam zamanlı bir programa karar verip vermeyeceği gibi birçok faktör vardır. Öğrencilerin maliyetleri tamamen anlamaları için en iyi yol, daha fazla bilgi için kendi istedikleri okula ulaşmaktır.

Eğitim araştırma derecesine sahip mezunlar, üniversiteler, finansal kurumlar, okul bölgeleri, kar amacı gütmeyen kuruluşlar veya diğer ticaret sektörleri de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda ve kuruluşlarda çalışabilir olmalıdır. Öğrenme direktörleri olarak çalışabilir, okullar takip etmek için yeni müfredatlar geliştirir veya danışmanlar veya danışman olarak görev yaparak gerçek dünyadaki durumlara araştırma sonuçları uygulamaya yardımcı olabilirler. Diğer olası kariyer verileri arasında veri analisti, araştırma koordinatörü, eğitim yöneticisi, kurşun araştırmacı ve ölçüm danışmanı bulunur.

Çevrimiçi eğitim araştırma programları, tüm dünyadaki okullarda mevcuttur. Bu programlar, tam zamanlı işlerde, kırsal alanda yaşayan veya başka şekilde geleneksel üniversite programlarına bağlı olamayan öğrenciler için cazip olabilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Eğitim ve Pedagoji
  • Eğitim Araştırmaları
Çalışma alanları
  • Eğitim ve Pedagoji (78)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı